Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

opiekun Ks. Zbigniew Szwałek   

Zapraszamy na spotkania w pierwsze czwartki miesiąca o godzinie 16.15 .

Jednym z podstawowych celów działania Koła Przyjaciół WSD jest modlitwa w intencji społeczności Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Działające przy naszej Parafii Koło Przyjaciół WSD troszczy się o powołania kapłańskie, wspierając je modlitwą. Członkowie Stowarzyszenia składają również dobrowolną ofiarę pieniężną na cele Seminarium Sandomierskiego. W swoich modlitwach pamiętają także o kapłanach, którzy pracowali i pracują w Parafii oraz
o kapłanach z niej pochodzących. Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby, które pragną wspierać WSD w Sandomierzu i troszczyć się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej.


W miarę swoich możliwości należący do wspólnoty odwiedzają seminarium w Dzień Otwartej Furty, spotykając się, wymieniając doświadczenia na dorocznych spotkaniach zarządów Kół i spotkaniach opłatkowych. Do przyjaciół seminarium wysyłąne jest regularnie pismo redagowane przez alumnów pt. „Powołanie”. Trzeba nadmienić, iż z kolei społeczność seminaryjna pamięta o swych dobroczyńcach w codziennej modlitwie, a przede wszystkim - każda środowa Msza św. w Seminarium odprawiana jest w intencji żywych i zmarłych członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD.