Uwaga 

Z racji choroby osób które tworzyły oprawę muzyczną  piątkowy Wieczór Uwielnienia odwołany.  
 
 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
 3. We wtorek 13 października Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, poprowadzi ks. Marek Flis proboszcz parafii Marki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu, dokona poświęcenia obrazu św. Jana Pawła II. Zapraszamy na uroczystość.
 4. W środę o godzinie 16.30 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. W środę, również przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.
 5. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
 6. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.15.
 7. W piątek tradycyjnie po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 8. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z ul. Rodzinnej i Trzeciaków. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.15.
 2. Taca z dzisiejszej pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W środę o godzinie 16.30 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie.
 5. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę mieszkańców z ul. Rodzinnej i Trzeciaków. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.
 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie.
 2. Taca z dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest budowę naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składany serdeczne Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 4. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Dziękujemy 3 osobom z ul. Zielnej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z ul.  Wodnej. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.

23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W dniu wczorajszym zmarła Stanisława Dzióba – Mama Księdza Proboszcza. Msza święta pogrzebowa we wtorek 29.09.2020 r. o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Kopciach koło Raniżowa. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.  
 3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik –  Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.15. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Świętą nabożeństwo powołaniowe połączone z nabożeństwem różańcowym. W Pierwszy piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Z komunią św. do chorych, udamy się w sobotę od godz. 9.00, dlatego prosimy zgłaszanie w zakrystii osoby które pragną przyjąć Pana Jezusa.
 7. Taca przyszłej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Dziękujemy 3 osobom z ul. Wodnej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
 • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za dzieci i młodzież.
 2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie.
 3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 6. Zapraszamy dzieci i młodzież na schole. Kto śpiewa 2 razy się modli. Próby w niedzielę o godz. 10.45 w salce na plebani.
 7. W Niedzielę 20 września w Kościele Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się spotkanie dla Pielgrzymów Ostrowieckiej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godzinie 18:00 Msza Święta a po niej spotkanie w sali Michael.
 8. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się w piątek 25 września o godz. 19 w Sali Michael przy parafii św. Michała.
 9. Dziękujemy jednej osobie z ul. Iłżeckiej i jednej osobie z bloku za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z ul. Zielnej. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy