WAŻNA INFORMACJA

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia wprowadzony został zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności powyżej 50 osób. Dotyczy to także Mszy Świętych. Ksiądz Biskup udziela dyspensy osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Prosi się, aby osoby te przeżyły Mszę Świętą w domach, oglądając ją w telewizji bądź też wysłuchując w radio. Nie przychodząc do świątyni, również w Niedzielę i święta, nie popełniają grzechu.

 

Msze święte możesz obejrzeć online np: 

https://dominikanie.pl/

https://www.youtube.com/user/archidiecezjalodzka/featured msze  Abp Grzegorza Rysia Przewodniczącego Komisji Episkopatu do spraw Nowej Ewangelizacji - codziennie o 7:30, niedziela 9:00

https://diecezjasandomierska.pl/ -codziennie o godz 18, niedziela 11.15

 1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Zachęcamy, w myśl zaleceń Papaieża i Konferencji Episkipatu Polski do odmawiania we własnych mieszkaniach, w piątek Drogi krzyżowej, a w niedziele Gorzkich żali.
 3. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
 4. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Tradycyjnie w uroczystość Zwiastowania Pańskiego do puszek zbierane są ofiary na Fundusz Obrony Życia.
 6. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 34. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
 2. Dzisiaj również, drugi dzień naszych Uroczystości odpustowych, ku czci Naszego Patrona, św. Kazimierza Królewicza punktem kulminacyjnym tych uroczystości będzie uroczysta Msza św. o godz. 12.00, połączona z poświęceniem w naszym kościele jubileuszowego wotum za 35 lat istnienia naszej Parafii.
 3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich, temu niech sprzyja udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa, w piątki o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych, a w niedziele o godz. 17.15 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 4. W piątek 13 dnia miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, poprzedzone zawierzeniem Matce Bożej naszych próśb i podziękowań o godz. 17.30. Również w piątek, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 5. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 27/28 marca 2020 roku. Msza Św. na rozpoczęcie EDK 2020, odbędzie się w kościele p. w. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim, o godz. 21:00. Będzie możliwość powrotu ze Świętego Krzyża do Ostrowca, zamówionymi autokarami. Spotkanie organizacyjne 25.03.2020 r. w sali Michael, (przy plebani) około godz. 18:50. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie parafii św. Michała i na głównym panelu EDK oraz na portalu Facebook. Zapisy na spotkaniu lub bezpośrednio na stronie internetowej EDK. Koszt pakietu (rozważania, smycz, zakładka magnetyczna i powrót autokarem do Ostrowca) – 25 zł. Zapraszamy do udziału.
 6. Serdecznie zapraszamy na Spotkana z Biblią organizowane przez Drogę Neokatechumenalną diecezji sandomierskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary w oparciu o Pismo Święte. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 8 marca o godz. 16:30 w sali pod kościołem Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.
 7. Dziękujemy mieszkańcom z bloków Nr 31 i 32 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 33. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 1. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych, odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.15 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 2. Taca z dzisiejszej pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Zmiana Tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Renowację Misji świętych a zarazem rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie będziemy przeżywali od 3 do 5 marca, najważniejszymi punktami tych dni będzie Msza św. z nauką rekolekcyjną, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Krzysztof Kowalski, paulin z Jasnej Góry. Taca zbierana podczas rekolekcji przeznaczona jest dla Ojca Rekolekcjonisty. Spowiedź wielkopostna 5 marca od godz. 10.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 18.00. Szczegółowy plan, wywieszony w gablocie parafialnej.
 4. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa. Władza i polityka są dziełem Boga, a traktowane jako powołanie mogą stać się też drogą do świętości.
 5. Uroczystości odpustowe, ku czci Naszego Świętego Patrona, św. Kazimierza rozpoczną się już 7 marca popołudniu, a punktem kulminacyjnym tych uroczystości będzie 8 marca uroczysta Msza św. o godz. 12.00, połączona z poświęceniem w naszym kościele jubileuszowego wotum za 35 lat istnienia naszej Parafii. Szczegółowy plan tych uroczystości w gablocie parafialnej.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Pamiętajmy, że to z Chrystusa ukrytego w Eucharystii czerpiemy moc do osobistego nawrócenia, umocnienia wiary i gorliwej pobożności. Starajmy się przystąpić do spowiedzi pierwszopiątkowej w czwartek, podczas spowiedzi ogólnej w naszej parafii, aby pojednani się z Panem Bogiem i braćmi, mogli przyjąć Komunię św. wynagradzającą. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek od godz. 17.00.
 7. Z Komunią Św. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 9.00.
 8. Zapraszamy Koła Żywego Różańca na Wielkopostny Diecezjalny Dzień Skupienia, który odbędzie się: 6 – 7 marca 2020 r. w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończenie w sobotę Zawierzeniem Najświętszemu Sercu Maryi o godz. 14.00.
 9. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 31 i 32. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

 

SOBOTA (7.03.2020) – Wigilia Uroczystości św. Kazimierza Królewicza

godz. 18:00            Msza Święta zapowiadająca uroczystość św. Kazimierza Królewicza

po wykładzie
godz – 20:00 
mieszkańcy, ul. Zielnej, ul. Wodnej,ul. Botanicznej, ul. Trzeciaków, ul. Kruczkowskiego,ul. Waryńskiego

godz. 20:00 – 21:00         mieszkańcy ul. Iłżeckiej, ul. Mokrej, ul. Jesiennej,ul. Torfowej, ul. Letniej, ul. Wiosennej

godz. 21:00 – 22:00         mieszkańcy ul. Targowej, ul. Jana Pawła II, ul. Siennieńskiej

godz. 22:00 – 23:00         mieszkańcy bloków nr 51, ul. Przesmyk, ul. Przeskok,ul. Wylot

godz. 23:00 – 24:00         mieszkańcy bloków nr 1, 2, 3, 4, 5

NIEDZIELA (8.03.2020) – Uroczystość św. Kazimierza Królewicza

godz. 00:00 – 1:00            mieszkańcy bloków nr 7, 8, 9, 13, 14

godz. 1:00 – 2:00              mieszkańcy bloków nr 15, 16, 17, 18, 20

godz. 2:00 – 3:00              mieszkańcy bloków nr 21, 22, 23, 24, 25

godz. 3:00 – 4:00              mieszkańcy bloków nr 26, 27, 30, 31, 32

godz. 4:00 – 5:00              mieszkańcy bloków nr 33, 34, 36, 37, 38

godz. 5:00 – 6:00              mieszkańcy bloków nr 39, 40, 41, 42, 43

godz. 6:00 – 7:00              mieszkańcy bloków nr 45, 46, 47, 48, 50

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
 2. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Taca z tego dnia na Caritas.
 3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
 4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki dla dzieci będzie w piątek o godz. 16:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:00, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:15.
 5. Od soboty nowenna do św. Kazimierza Królewicza przed Uroczystościami Odpustowymi.
 6. W ramach Szkoły Wiary, 29 lutego 2019 r. (w sobotę) o godz. 16.00 w Kolegiacie św. Michała Archanioła (sala Michael), kolejny wykład: Eucharystia odkrywana na nowo. Liturgia Eucharystyczna. Spotkanie podejmie: Ks. Rafał Kusiak.
 7. 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 10.30 Msza św. Z tej okazji też po raz drugi w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu. Zapisy w dniu zawodów od godz. 7.30 przy leśniczówce „Zwierzyniec” na Gutwinie. Przewidziane są atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych z udziałem Wojska Polskiego."
 8. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 na Pułankach zaprasza wszystkie dzieci 6-letnie i ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w najbliższą środę 26 lutego o godz. 16.00. W czasie spotkania będzie możliwość zapisania dzieci do klasy I.
 9. Stowarzyszenie Ostrowieccy Patrioci zaprasza do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w ramach którego w dniu 29 lutego o godz. 19:00 spod Kościoła p. w. św. Michała w Ostrowcu Św. Wyruszy V Marsz Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Marsz zakończy się na rondzie NSZ złożeniem kwiatów i zniczy. Prosimy o zabranie flag narodowych.
 10. Dziękujemy 4 osobom z bloku Nr 30 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 31. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.