W przyszłą Niedzielę w naszej parafii odbywają się I Komunie Święte, dlatego też zmieniony jest porządek Mszy na 7:00, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Msze o 11:00 i 12:30 zarezerwowane są dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, dlatego prosimy wszystkich innych by wybrali inne Msze Święte.

 

 1. Przez cały maj codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00.
 4. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na upiększanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Dzień Skupienia dla narzeczonych którzy ukończyli kurs przedmałżeński odbędzie się w najbliższą Sobotę 15 maja w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. Rozpoczęcie od godz. 10:00 w Sali Michael.
 6. Na najbliższą niedzielę świątynie przygotowują rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza nabór do klas pierwszych o profilach: humanistyczno-prawnych z elementami dziennikarstwa, lingwistycznym oraz medyczno-przyrodniczym z elementami dietetyki. Katolickie Liceum oferuje edukację bezpłatną w klasach do 24 osób oraz wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości. Rekrutacja do Liceum odbywa się w tradycyjny sposób poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej szkoły i złożenie go w Sekretariacie Szkoły przy ul. Niewiadomej 19 w Denkowie, do dnia 21 czerwca. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej oraz Facebook’u szkolnym. Serdecznie zapraszamy.

 

W tym tygodniu patronuje nam:– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. Taca z dzisiejszej pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom.
 3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele o godz. 7.00, 10.30 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.
 7. Dzękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w Mszy św. pogrzebowej śp. ks. Tomasza Kotulskiego, za obecność, przyjęcie Komunii Św. i wspólną modlitwę.
 8. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 27 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 30. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

3 maja o godz. 10.00 w telewizji Lokalnej zostanie wyemitowany montaż slowno-muzyczny OSTROWIECKIE KAZIUKI, nagrany w naszej świątyni. Program zrealizowany jest przez telewizję Lokalną i współfinansowany ze środków otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Program będzie powtarzany na antenie tv Lokalnej  w odstępach ok. 3 godzin
 1. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
 2. Taca z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na upiększanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Na stronie parafialnej została dodana nowa zakładka „Transmisja Mszy”. Zachęcamy również do subskrybowana naszego kanału na YouTube przez który jest transmitowana Msza św. 
 5. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 25 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 26. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 6. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej a po nim Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe każdego dnia o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Taca z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Dziękujemy 1 osobie z bloku Nr. 26 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 27. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 6. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.
 2. O 15, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
 3. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.
 5. Taca z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na upiększanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 24 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 25. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.