jub2019 1

 1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które już są do nabycia w naszym kościele.
 2. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Matki – Opiekunki rodzin i Pani naszych losów – oraz Św. Kazimierza podczas nowenny i Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 17.00. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. W liturgii tego dnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego. W pierwszą sobotę w modlitwach od godz. 17.00 polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. Z Komunią św. do chorych udamy się w sobotę od godz. 9.00.
 5. Poczynając od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele stanęła po raz kolejny choinka nadziei. W tym roku chcemy pomóc siedemnastomiesięcznej Eryczce z Ostrowca św. Otwórzmy nasze serca i podzielmy się z potrzebującą Eryczką pamiętając, że każde oblicze bliźniego, szczególnie potrzebującego, nosi w sobie podobiznę Syna Bożego. Dowolną ofiarę można złożyć do puszki i zabrać bombkę, która ozdobi naszą choinkę.
 6. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. Godzina Łaski.
 7. Zaplanujmy sobie czas aby przeżyć rekolekcje adwentowe w dniach od 6 do 8 grudnia, które poprowadzi o. Bogusław Natan ze Zgromadzenia Ojców Białych, pracujących w Afryce. Te adwentowe dni niech umocnią nas w oczekiwaniu na przyjście Pana.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP w niedzielę 8 grudnia po Mszy świętej o godz. 12.00.
 9. Zapraszamy małżonków na Dekanalny dzień skupienia do parafii św. Jadwigi na Stawkach. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2019 r. O godz. 12.00 Msza św. z indywidualnym błogosławieństwem małżonków. Po Mszy św. spotkanie przy kawie i ciastku.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 14 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 15. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
 • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

 1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynając czas Adwentu poświęcimy opłatki, które w tym roku będą cegiełką naszego serca, na realizację Jubileuszowego Wotum Wdzięczności za 35. lat istnienia naszej Wspólnoty Parafialnej. Niech w tym Ołtarzu znajdzie się część Twojego Serca.
 3. Taca pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Zmiana tajemnic różańcowych w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP w niedzielę po Mszy św. O godz. 12.00.
 5. Już teraz zaplanujmy sobie czas aby przeżyć rekolekcje adwentowe w dniach od 6 do 8 grudnia. Te adwentowe dni niech umocnią nas w oczekiwaniu na przyjście Pana.
 6. Kolejne Spotkania w Szkole Wiary 30. 11. 2019 r.(sobota) godz.16.00 w Kolegiacie św. Michała Archanioła (sala Michael). Temat: Eucharystia odkrywana na nowo. Ciąg dalszy. Spotkanie podejmie: Ks. Rafał Kusiak.
 7. W zakrystii parafialnej możemy nabywać świece adwentowa na nasz bożonarodzeniowy stół. Ofiara z nich przeznaczona jest na Caritas.
 8. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 13 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 14. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

 

Choinka nadziei

W przyszłą niedzielę w naszym kościele stanie po raz kolejny choinka nadziei. W tym roku chcemy pomóc siedemnastomiesięcznej Eryczce z Ostrowca św.

Eryczka ma 17 miesięcy, jest cudowną, radosną dziewczynką, podobnie jak Jej siostra bliźniaczka. Eryczka ma hemimelię strzałkową- bardzo rzadką wadę nóżki występującą raz na 50 000 tys. urodzeń. Oznacza to, że w prawej nóżce dziecka brakuje całkowicie kości strzałkowej, kość piszczelowa jest skrócona i wygięta, co powoduje deformację stopy, która posiada tylko trzy paluszki. W tym momencie życia skrót wynosi ok 7 cm. Jeszcze kilka lat temu lekarze proponowali w takich przypadkach amputacje… kalectwo na całe życie. Dziś jest nadzieja, że po kosztownym i wieloletnim leczeniu Eryczka stanie na " własną nogę". Eryczkę czeka długoletnie leczenie, podzielone na kilka etapów. Pierwsza operacja przewidziana jest na wiosnę 2020 roku i będzie to operacja rekonstrukcji stopy oraz prostowanie piszczeli. Kolejne operacje będą dotyczyły wydłużania piszczeli, tak aby krótsza nóżka „goniła” wzrost zdrowej nogi. Leczenie, rehabilitacja, przewidziane operacje, wyjazdy do Poznania, gdzie Eryczka będzie operowana to ogromne koszty, których rodzice dziewczynek nie są w stanie sami udźwignąć.

Otwórzmy nasze serca i podzielmy się z potrzebującą Eryczką pamiętając , że każde oblicze bliźniego, szczególnie potrzebującego, nosi w sobie podobiznę Syna Bożego. Dowolną ofiarę można złożyć do puszki i zabrać bombkę, która ozdobi naszą choinkę. 

Words: 537
 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
 3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9.00.
 4. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 18.00 poprzedzonej nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30.
 5. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.30 na Mszę św. w intencji myśliwych i ich rodzin w 60-lecie Koła Łowieckiego „Dzik” z Ćmielowa.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. wieczór uwielbienia.
 7. Spotkanie Rycerstawa Niepokalanej w sobotę o godz. 17.00. Zapraszmy
 8. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 9. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po Mszy św. porannej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
 2. Taca trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na budowę naszej świątyni. Serdecznie dziękujemy wsystkim ofiarodawcom.
 3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę wieczorną.
 4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
 5. Warszaty dla młodzieży męskiej odbęda się w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu w dniach 29 XI – 1 XII 2019 roku. Więcej inwormacji na plakcie, profilu facebookowym WSD Sandomierz oraz stronie internetowej.
 6. Kurs Małżeński w naszym dekanacie rozpocznie się 6 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 w Sali Michael, Parafia śœ. Michała Archanioła. Tym samym ulega zmianie jego forma, teraz będzie trwał 10 tygodni, każdego tygodnia jedna katecheza.
 7. Konferencja pt. „Solidarni z Rodziną” pod honorowym Patronatem Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza 23 listopada 2019 r. o godz. 10.00 – Dom Katolicki w Sandomierzu. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.  
 8. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 9 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 13. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świetej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,
 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
 2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
 3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9.00.
 4. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w środę o godz. 18.00 poprzedzonej nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30.
 5. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.30 na Mszę św. w intencji myśliwych i ich rodzin w 60-lecie Koła Łowieckiego „Dzik” z Ćmielowa.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. wieczór uwielbienia.
 7. Spotkanie Rycerstawa Niepokalanej w sobotę o godz. 17.00. Zapraszmy
 8. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 9. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po Mszy św. porannej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.