jub2019 1

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15. W poniedziałek z racji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej nabożeństwo różańcowe po Mszy św.
 3. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.
 4. W dzisiejszą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 w kolegiacie ostrowieckiej rozpoczynają się Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej, potrwają do przyszłej niedzieli. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej. Zapraszamy członków Koła Żywego Różańca, Legionu Maryi, Rycerstwa Niepokalanej na powołaniowy różaniec w porze nocnej z dzisiejszej niedzieli na poniedziałek, w kolegiacie św. Michała, w godz. od 2.00 do 4.00.
 5. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.
 6. W najbliższą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.00 poprzedzonej nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  
 8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Miłujcie się, Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.
 9. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 3 oraz chętnym z os. Pułanki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 4 oraz chętnych z os. Pułanki. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, o godz. 8.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.15.
 2. W piątek pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do św. Kazimierza z racji 4 dnia miesiąca. Można przynosić napisane na karteczkach i składać do koszyczka prośby i podziękowania które chcemy przedstawić za pośrednictwem Naszego Św. Patrona Bogu Ojcu.
 3. Taca pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Zmiana tajemnic różańcowych w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek w godz. 17.15.
 5. Z kapłańską posługą odwiedzimy chorych w sobotę od godz. 9.00.
 6. Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej pod honorowym patronatem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 06.10-13.10.2019 r. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej.
 7. Motocyklowe zakończenie sezonu i IX Karnurator (zlot miłośników pojazdów dawnych) odpędzie się za tydzień w sobotę tj 5 października 2019 r. przy plebani św Michała (koło godziny 14.30) wstęp wolny, zapraszamy również rodziny z dziećmi, przygotowane są specjalne atrakcje i konkursy. Więcej informacji na plakacie.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę po Mszy św. O godz. 12.00.
 9. Dziękujemy 2 osobom z bloku Nr 2 chętnym z os. Pułanki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 3 oraz wszystkich chętnych. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, o godz. 8.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

Z okazji Jubileuszu 35 – lecia istnienia parafii w najbliższą niedzielę (22 września) o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Uwielbienia pt. „Święć się imię Twoje”.Wystąpi chór Con Anima z Waśniowa, soliści i instrumentaliści.

Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości.
 2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
 3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.
 4. Koncert w naszej Parafii 22 września o godz. 19.00, w ramach 35-lecia Naszej Parafii i zarazem Wieczór Uwielbienia.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w sobotę o godz. 17.00.
 6. IX Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca, odbędzie się w sobotę 5 października 2019 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Staszowie.
 7. Diecezjalna Pielgrzymka do obozu w Dachau 29 kwietnia 2020 r. Punktem kulminacyjnym Msza św. o godz. 11.00.
 8. Dziękujemy 2 osobom z ul. Letniej i chętnym z os. Pułanki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 1 oraz wszystkich chętnych. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się o godz. 8.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 16 IX – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
 • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży,
 • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
 • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.
 1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.
 2. Serdecznie zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Jubileuszowy koncert z okazji 35 – lecia istnienia parafii o godz. 19.00 w naszym kościele. Wystąpi chór Con Anima z Waśniowa, soliści i instrumentaliści. Hasłem przewodnim Koncertu Uwielbienia są Słowa z modlitwy Ojcze Nasz „Święć się imię Twoje”.
 3. Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski oraz Koła Łowieckie z terenu Nadleśnictwa serdecznie zapraszają Parafian na III Hubertusa Ostrowieckiego. O godz. 13.00 – Hubertowska Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza. Po Mszy św. spotkanie na placu przed kościołem, w czasie którego przewidziano wiele atrakcji: prezentacja Kół Łowieckich, występ sygnalistów z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich AKTEON Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarki Wiejskiej w Warszawie, spektakl „Rykowisko” - Zespół Raróg, 95 lat Lasów Państwowych – prezentacja, pokaz psów myśliwskich, spotkanie myśliwskie z mieszkańcami połączone z degustacją dziczyzny, WSBiP – wystawa Andrzeja Łady „Tropem Wspomnień”.
 4. Serdecznie zapraszamy na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka, do Krakowa w dniu 12 października 2019 roku (sobota). Hasło pielgrzymki: Panie daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. Organizujemy wspólny wyjazd, bliższe dane z numerem kontaktowym na plakacie w gablocie.
 5. Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie w Szkole Wiary. 28.09.2019 r. (sobota) godz. 16.00 w Kolegiacie Św. Michała Archanioła (sala Michael). Temat spotkania: Tajemnica Eucharystii według Cataliny Rivas. Spotkanie podejmie: ks. dziekan Jan Sarwa.
 6. Serdecznie zapraszamy na koncert zatytułowany „Polsko, Ojczyzno moja”. Koncert odbędzie się 29 września 2019 roku (niedziela) o godz. 16.00 w kościele p. w. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 7. Dziękujemy mieszkańcom bloku Nr 1 i chętnym z os. Pułanki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 2 oraz wszystkich chętnych w piątek o godz. 15.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IX – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
 • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa
 • , męczennik.
 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
 2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w piątek o godz. 18.00 poprzedzonej nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30.
 3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej. W sobotę również w ramach akcji „Polska pod Krzyżem” zgromadzimy się o godz. 21.00 pod krzyżem misyjnym gdzie się pomodlimy.
 4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 5. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania z 8 klas SP w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00.
 6. Zapraszamy na poniedziałek 10 osób do do przeniesienia ołtarza i zakrycia ławek przed pracami które się rozpoczną w naszej świątyni.
 7. W zakrystii parafialnej są do nabycia kalendarze na rok 2020.
 8. Spotkanie popielgrzymkowe uczestników XXXVI Pieszej Pielgrzymki z Ostrowca na Jasną Górę, odbędzie się w niedzielę 15 września w kolegiacie św. Michała. Msza św. o godz.18.00, a następnie spotkanie w sali Michael.
 9. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z ulicy Letniej.. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się o godz. 8.00.
 10. Z okazji Jubileuszu 35 – lecia istnienia parafii w najbliższą niedzielę (22 września) o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Uwielbienia pt. „Święć się imię Twoje”.Wystąpi chór Con Anima z Waśniowa, soliści i instrumentaliści.

  Serdecznie zapraszamy.

13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.