Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

 1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
 2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 4. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Jako wprowadzenie do wieczoru uwielbienia zostaną wyświetlone Jasełka przygotowane przez młodzież i dzieci naszej parafii.
 5. Uwzględniając sytuacje epidemiczną i nawiązując do Komunikatu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odwołuje się wizytę duszpasterską w formie tradycyjnej. Jednocześnie zapraszamy na wspólne Msze Świętą o godzinie 18:00 połączoną z pasterskim Błogosławieństwem. Na zakończenie Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo rodzin. Zachęcamy również do zabierania do swoich domów wody święconej, którą bezpiecznie zaczerpnąć możemy z kropielnicy ustawianej przy ołtarzu Matki Boskiej Ostrobramskiej.
  Szczegółowy plan kolędowych spotkań znajduje się na facebooku, stronie naszej parafii i w gablocie. W tym tygodniu zapraszamy…
 6. Dziś trzecia niedziela miesiąca, taca przeznaczona na upiększanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 7. Dziękujemy 2 osobom z bloku numer 2 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku numer 3. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy Świętej.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. To okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

2. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

3. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godzinie 18:00

5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, taca przeznaczona na upiększanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

6. Uwzględniając sytuacje epidemiczną i nawiązując do Komunikatu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odwołuje się wizytę duszpasterską w formie tradycyjnej. Jednocześnie zapraszamy na wspólne Msze Świętą o godzinie 18:00 połączoną z pasterskim Błogosławieństwem. Na zakończenie Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo rodzin. Zachęcamy również do zabierania do swoich domów wody święconej, którą bezpiecznie zaczerpnąć możemy z kropielnicy ustawianej przy ołtarzu Matki Boskiej Ostrobramskiej. Szczegółowy plan kolędowych spotkań znajduje się na facebooku, stronie naszej parafii i w gablocie. W tym tygodniu zapraszamy…  

7. Z pakietów kredy i kadzidła na Młodzieżowo-dziecięce grupy naszej Parafii udało się zebrać 1 330 zł. Bóg zapłać!

8. W okresie okres adwentu w naszym kościele stanęła po raz kolejny "Choinka nadziei". W tym roku wspieraliśmy Panią Roksanę, mamę malutkiej córeczki Izy. Pani Roksana jest chora na nowotwór i musi podjąć kosztowne leczenie. Do skarbony w naszym kościele w ramach akcji "Choinka nadziei" zostało zebrane 5 397,11zł. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wszystkim, którzy otworzyli swe serca. Bóg zapłać!  

9. Dziękujemy 1 osobie z ulicy Jesiennej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku numer 2. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy Świętej.

 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.
 2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Zostały przygotowane zestawy składające się z kredy i kadzidła, które tego dnia będzie można zabrać do swojego domu – składane z tej racji ofiary będą przeznaczone na młodzieżowo-dziecięce grupy parafialne.
 4. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą nabożeństwo z modlitwą o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W Pierwszy piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi.
 6. Z komunią św. do chorych, udamy się w sobotę od godz. 9.00, dlatego prosimy zgłaszać w zakrystii osoby które pragną przyjąć Pana Jezusa.
 7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 8. Prosimy o to by do kościoła nie przynosić starych książek czy obrazków. Pamiętajmy, że zniszczone dewocjonalia powinniśmy z szacunkiem spalić lub zakopać.
 9. Uwzględniając sytuacje epidemiczną i nawiązując do Komunikatu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odwołuje się wizytę duszpasterską w formie tradycyjnej. Jednocześnie zapraszamy na wspólne Msze Świętą o godzinie 18:00 połączoną z pasterskim Błogosławieństwem. Szczegółowy plan kolędowych spotkań znajduje się na facebooku, stronie naszej parafii i w gablocie. W tym tygodniu zapraszamy…    
 10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.
 11. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z ulicy Jesiennej. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy Świętej.
 1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przeszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Jego orędzie zbawienia kierowane jest do wszystkich ludów, narodów i języków. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła dzisiaj sprawowane będą według porządku niedzielnego. Zostały przygotowane zestawy składające się z kredy i kadzidła, które dziś  można zabrać do swojego domu – składane z tej racji ofiary są przeznaczone na młodzieżowo-dziecięce grupy parafialne.
 2. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2022). Można także zanotować (C+M+B 2022) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne.
 3. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.
 4. Zachęcamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 12:00. To radosna manifestacja wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.
 5. Uwzględniając sytuacje epidemiczną i nawiązując do Komunikatu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odwołuje się wizytę duszpasterską w formie tradycyjnej. Jednocześnie zapraszamy na wspólne Msze Świętą o godzinie 18:00 połączoną z pasterskim Błogosławieństwem.Szczegółowy plan kolędowych spotkań znajduje się na facebooku, stronie naszej parafii i w gablocie. W tym tygodniu zapraszamy

  7 stycznia                 Blok 1, Blok 2 
  8 stycznia                Blok 3, Blok 4…   

 6. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
 2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18:00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, zachowując przepisy kan. 87 KPK, udziela wiernym Diecezji Sandomierskiej oraz wszystkim przebywającym w tym dniu na jej terenie dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia 2021 r.
 6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
 7. Taca przyszłej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 8. Uwzględniając sytuacje epidemiczną i nawiązując do Komunikatu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odwołuje się wizytę duszpasterską w formie tradycyjnej. Jednocześnie zapraszamy na wspólne Msze Świętą połączoną z pasterskim Błogosławieństwem. Szczegółowy program kolędowych spotkań w Kościele zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 9. Dziękujemy mieszkańcom bloku 1 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy wszystkim którzy wraz z ks. Krzysztofem zaangażowali się w przygotowanie świątecznej dekoracji w naszym kościele: tym którzy przewieźli i ustawili szopkę, ubierali choinki, przygotowali stroiki i zakupili kwiaty.