1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku.
 2. Taca z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na upiększanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W sobotę 24 lipca w naszej parafialnej świątyni – ACIES Uroczystość Legionu Maryi czyli ceremonia odnowienia przysięgi wierności legionistów wobec Maryi rozpocznie się Różańcem o godz. 9.30.
 4. W najbliższą niedzielę – 25 lipca, kazania będzie głosił o. Marek Kowalski, paulin i prowadził zbiórkę na budowę sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Mariupolu na Ukrainie.
 5. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 6. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 39 i 1 osobie z bloku Nr. 27 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 40. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • – w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;
 • – w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego

 1. We wtorek, 13 lipca Nabożeństwo fatimskie, a zarazem Prymicje ks. Karola Klechy, rodaka naszego ks. Proboszcza. Ks. Karol na zakończenie nabożeństwa udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Codziennie 15 minut przed Mszą św. (tj. o 17.45), nabożeństwo lipcowe – litania do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
 3. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. A po Mszy św. spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
 4. Kolejny Wykład w ramach Ostrowieckich Katechez Nowej Ewangelizacji – 17 lipca 2021r. o godz. 18.30, tematem wykładu będzie Józef Tischner – myślenie uczące życia. Zapraszamy wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiarę i poznać lepiej otaczający nas świat.
 5. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2021r. odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem”. W tym roku wzorem ubiegłego, w powodu trwającej epidemii, wędrowanie będzie miało formę sztafety. Zapisy na Sztafetową Pielgrzymkę będą prowadzone w dniach 1-3 sierpnia 2021r. w sali Michael przy Par. św. Michała i przy Par. NMP Saletyńskiej w godz. 17.30 – 19.00. Dodatkowo równolegle ze sztafetową wyruszy jedna grupa z noclegami we własnych namiotach. Zgłoszenia u ks. Krystiana Kusztyb Par. św. Jadwigi albo u przewodnika grupy ks. Rafała Cudziło Par. Olbierzowice. Spotkanie przedpielgrzymkowe 24 lipca o godz. 15.00 w Olbierzowicach.
 6. Dziękujemy 1 osobie z bloku Nr. 38 oraz Pani z bloku Nr. 1 za kwiaty oraz pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 39. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • – w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;
 • – we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;
 • – w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;
 • – w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.
 1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. W miesiącu lipcu o godz. 17.45 litania do Krwi Chrystusa.
 2. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp. Krzysztofie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą nabożeństwo powołaniowe. W Pierwszy piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 4. Z komunią św. do chorych, udamy się w sobotę od godz. 9.00, dlatego prosimy zgłaszanie w zakrystii osoby które pragną przyjąć Pana Jezusa.
 5. Taca przyszłej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Zapraszamy do prac przy naszej świątyni do poniedziałku na godz. 9.00 – 10 mężczyzn.
 7. Dziękujemy 8 osobom z bloku Nr. 36 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 37. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
 • – w poniedziałek 28 czerwca św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;
 • – we wtorek 29 czerwca święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;
 • – w sobotę 3 lipca św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 2. Codziennie 15 minut przed Mszą św. (tj. o 17.45), nabożeństwo lipcowe – litania do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
 3. Dziękujemy rodzicom młodzieży która przystąpiła do sakramentu Bierzmowania w minioną środę, tj. 30 czerwca, za dar dla naszej świątyni w postaci 5 fioletowych ornatów. Bóg zapłać.
 4. Koła Przyjaciół Radia Maryja organizują wyjazd na 11 lipca na Jasną Górę na Spotkanie Modlitewne „Rodziny Radia Maryja”. Zapisy na wyjazd u p. Jarosława.
 5. Zapraszamy do prac przy naszej świątyni do poniedziałku na godz. 9.00 od 2 do 3 mężczyzn.
 6. Dziękujemy 1 osobie z bloku Nr. 37 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 38. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
 • – we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;
 • – w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.
 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 2. Taca z dzisiejszej, pierwszej Niedzieli miesiąca, jest tacą przeznaczoną na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 6. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 7. Dziękujemy 8 osobom z bloku Nr. 32 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 33. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.