Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

życzenia wielkanoc 

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca, taca przeznaczona na upiększanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 3. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. We wszystkich parafiach naszej diecezji całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu związana z zakończeniem kongresu Eucharystycznego. W naszej parafii adoracja rozpocznie się po porannej Mszy Świętej i potrwa do Mszy Świętej wieczorowej.
 5. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca. Tego dnia przypada również Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Spowiedź dla uczniów w tygodniu codziennie o godzinie 17:30
 8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17:45. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.
 9. W naszej świątyni jest ustawiona puszka gdzie możemy składać ofiary na poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie w Mariupolu. Bóg zapalać za Wasze otwarte serca.
 10. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie Marszu dla życia i pikniku rodzinnego przy naszej parafii. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 26 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 27. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. Dziś o godzinie 15:00 w naszej parafii odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. W programie Msza Święta w intencji rodzin i małżeństw, marsz oraz piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Znajdziemy coś dla ducha i dla ciała. Serdecznie zapraszamy: wspólnoty, stowarzyszenia, grupy parafialne i wszystkich Mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, aby w miłej atmosferze przeżyć to niedzielne popołudnie. (dziś nie ma Mszy Świętej o godzinie 18:00)
 3. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej procesja ulicami naszego osiedla.  
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku o 7:00, 9:00, 12:00(Masza Święta recytowana) i 18:00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 9:00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak bywało przed pandemią przy bloku 1, 13, 23 i przy kościele. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.
 6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o 17:45.
 7. W naszej świątyni jest ustawiona puszka gdzie możemy składać ofiary na poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie w Mariupolu. Bóg zapalać za Wasze otwarte serca.
 8. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 25 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 26. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

Marsz dla życia 2022

20220528 

 

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 2. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
 3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą nabożeństwo z modlitwą o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W Pierwszy piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 8. Z komunią św. do chorych, udamy się w sobotę od godz. 9.00, dlatego prosimy zgłaszać w zakrystii osoby które pragną przyjąć Pana Jezusa.
 9. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego -odmawiamy przed wieczorową Mszą Święta.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.
 10. W naszej świątyni jest ustawiona puszka gdzie możemy składać ofiary na poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie w Mariupolu. Bóg zapalać za Wasze otwarte serca.
 11. W dniu 12 czerwca odbędzie się kolejny już raz Marsz dla Życia i Rodziny, tym razem pod hasłem „I ślubuję Ci”, przypominający o przysiędze składanej przed Bogiem oraz nierozerwalności związku małżeńskiego. Zapraszamy od godz. 15:00 do par. Św. Kazimierza Królewicza na Pułankach. Będą świadectwa, występy, dużo atrakcji dla dzieci i oczywiście poczęstunek. Bądźmy wszyscy obecni.
 12. Rozpoczęła się rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiel w Ostrowcu Świętokrzyskim. To szkoła przyjazna dla każdego ucznia, zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania ale także troskę o właściwy rozwój młodego człowieka i jego katolickie wychowanie. Kształci uczniów w klasach dwudziestoosobowych, w nowocześnie wyposażonych pracowniach i życzliwej atmosferze. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
 13. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 23 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 24. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi wam, waszą gotowość do pomocy. Dziś zbiorka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.
 3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o 17:45
 4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 5. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 7. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Pamiętajmy, że czas spędzony z Panem Jezusem nigdy nie jest stracony.
 8. Za tydzień w Niedziele 12 czerwca o godzinie 15:00 w naszej parafii odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. W programie Msza Święta w intencji rodzin i małżeństw, marsz oraz piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Znajdziemy coś dla ducha i dla ciała. Serdecznie zapraszamy: wspólnoty, stowarzyszenia, grupy parafialne i wszystkich Mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, aby w miłej atmosferze przeżyć to niedzielne popołudnie. (tego dnia nie ma Mszy Świętej o godzinie 18:00)
 9. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Tego dnia o godzinie 9:00 swoją Msze Świętą prymicyjną odprawi Ks. Paweł Skowron, który niegdyś mieszkał na terenie naszej parafii. Otoczmy Księdza Prymicjanta naszą modlitwą.
 10. W naszej świątyni jest ustawiona puszka gdzie możemy składać ofiary na poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie w Mariupolu. Bóg zapalać za Wasze otwarte serca.
 11. Rozpoczęła się rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiel w Ostrowcu Świętokrzyskim. To szkoła przyjazna dla każdego ucznia, zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania ale także troskę o właściwy rozwój młodego człowieka i jego katolickie wychowanie. Kształci uczniów w klasach dwudziestoosobowych, w nowocześnie wyposażonych pracowniach i życzliwej atmosferze. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
 12. Dziękujemy 5 osobom z bloku Nr. 24 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 25 Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 1. Dziś zbiórka do puszek na instytut teologiczny w Sandomierzu. Dziś o godzinie 12:00 w naszej parafii rocznica Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 2. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
 3. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 5. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. W czasie Mszy Świętych będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 7. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - modlitwa nowenny przed wieczorową Mszą Święta.
 8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. W naszej świątyni jest ustawiona puszka gdzie możemy składać ofiary na poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie w Mariupolu. Bóg zapalać za Wasze otwarte serca.
  2. Rozpoczęła się rekrutacja do Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiel w Ostrowcu Świętokrzyskim. To szkoła przyjazna dla każdego ucznia, zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania ale także troskę o właściwy rozwój młodego człowieka i jego katolickie wychowanie. Kształci uczniów w klasach dwudziestoosobowych, w nowocześnie wyposażonych pracowniach i życzliwej atmosferze. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.
  3. Parafia św. Michała w Ostrowcu Św. organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w terminie 27.06-07.07. zapisy i więcej informacji w kancelarii i zakrystii parafii św. Michała.
  4. Intencja Mszy Świętej zamówiona na dzień 12 czerwca o godzinie 18:00 za + Bożena Maciej Krawczyk zostanie odprawiona tego dnia o godzinie 15:00.
 9. Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających rocznicę Komunii Świętej za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 23. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.