jub2019 1

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 17.30.
 3. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
 4. W najbliższą niedziele, tj. 26 maja, zapraszamy na Uroczystą Mszę św. o godzinie 12.00, na której będziemy dziękować za 25 lat posługi kapłańskiej ks. Proboszcza. jak również przezywać Rocznicę Pierwszej Komunii Św.
 5. 01 czerwca - w sobotę o godz. 7.00 spod kolegiaty św. Michała Archanioła wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka z naszego miasta do Kałkowa. Zachęcamy do udziału.
 6. W ramach Szkoły Wiary, 25 maja 2019 r. (w sobotę) o godz. 16.00 w Kolegiacie św. Michała Archanioła (sala Michael), kolejny wykład: Jak dobrze przeżyć Mszę Świętą – KOMUNIA ŚWIĘTA. Wykład poprowadzi ks. dr Adam Kopeć.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy mieszkańcom z bloku nr 47 za posprzątanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą Niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców bloku nr 48.

 1. 1.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 2. 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
 2. Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30 ofiarujemy prosząc o nowe powołania.
 3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 4. Jutro, w poniedziałek, 13 maja Nabożeństwo Fatimskie ulicami naszej parafii. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Początek nabożeństw jutro o godz. 17.30.
 5. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 3 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19 maja o godz. 12.00. Tydzień później, w niedzielę 26 maja do udziału we Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św.
 6. W piątek tradycyjnie po wieczornej Mszy Św. Wieczór Uwielbienia.
 7. Dziękujemy mieszkańcom z bloku nr 46 drugiej połowie za posprzątanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą Niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców bloku nr 47.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
 • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
 1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).
 2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchody oktawy Wielkanocy. Na Mszy św. o godz. 9.00, ks. dr Jacek Beksiński dokona poświęcenia obrazu Miłosierdzia Bożego. A o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.
 4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msza święta o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
 6. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu i wyspowiadania się. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 18.00, poprzedzonej nabożeństwem majowym o godz. 17.30 na którym będziemy prosić o nowe powołania. Przed Mszą św. o godz. 17.00 spotkanie Przyjaciół WSD w Sandomierzu. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi oddamy w sobotę o godz. 17.00.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero w następny, czyli 2-gi piątek od godz. 8.30.
 9. W przyszłą niedzielę Mszy Świętej o godz. 9.00. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Taca tej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Jest to zarazem tzw. Niedziela Biblijna i odbywa się trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
 10. Dziękujemy mieszkańcom bloku nr 45 za posprzątanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą Niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców bloku 46 pierwsza połowa bloku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
 • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
 • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
 • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
 • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

 1. Z okazji Niedzieli Biblijnej odbywa się dziś trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przypominamy, iż taca z dzisiejszej Niedzieli jest tacą przeznaczoną na ogrzewanie naszej świątyni.
 2. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 3. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach i w domach.
 4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 8.30.
 5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 6. W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi trójka dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 19 maja.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 8. Dziękujemy mieszkańcom z bloku nr 46 pierwszej połowy za posprzątanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą Niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców bloku 46 drugą połowa bloku.
 9. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 przez cały tydzień. Można przynosić na karteczkach prośby które chcemy zawierzyć Jezusowi Miłosiernemu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
 • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.
 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
 2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.
 3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.
 4. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 9.00, ks. dr Jacek Beksiński dokona poświęcenia obrazu Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich drogich nam parafian. A o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. Spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających do Wilna we wtorek po wieczornej Mszy św. Prosimy o przyniesienie pozostałej części pieniędzy.
 6. Spotkanie PRD i RBK we wtorek po Mszy św. wieczorowej na plebanii.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VI Szkoły Podstawowej w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.
 9. Bądźcie miłosierni… Sercańskie Czuwanie Młodzieży w sobotę 27 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, a szczególnie przygotowującą się do bierzmowania z klas VII i VI. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii chętnych do udziału abyśmy mogli podać liczbę uczestników
 10. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców bloku 45.