1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
  3. Prosimy o przygotowanie naszych serc do świąt Bożego Narodzenia przez Sakrament pokuty i pojednania, sprawowany w naszej świątyni przez okres adwentu pół godziny przed każdą Mszą Św.
  4. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie o godz. 7.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.
  5. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie o 17.45. W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.
  6. W zakrystii możemy nabywać świece adwentowe, oraz opłatki wigilijne na nasz bożonarodzeniowy stół. Ofiara z opłatków w tym roku przeznaczona jest na wykonanie nagłośnienia w naszym kościele.
  7. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 7. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
  8. W tym tygodniu patronuje nam:– w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.