Papież Franciszek

 

Drodzy bracia i siostry, dobrych Świąt Bożego Narodzenia!

Chciałbym przekazać wszystkim orędzie, które Kościół głosi w tę uroczystość słowami proroka Izajasza: „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany” (Iz 9,5).

Narodziło się dziecko: narodziny są zawsze źródłem nadziei, to rozkwitające życie, to obietnica przyszłości. A to Dzieciątko Jezus, „nam się narodziło”: to „nam” nie ma granic, przywilejów ani wykluczeń. Dzieciątko, które Dziewica Maryja urodziła w Betlejem, narodziło się dla wszystkich: jest ono „synem”, którego Bóg dał całej rodzinie ludzkiej.

Więcej…

W tak trudnych chwilach pożegnania naszej ukochanej Mamy, śp. Stanisławy Dzióba, razem z moim rodzeństwem pragniemy podziękować za liczny udział w Mszy świętej pogrzebowej sprawowanej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda w mojej rodzinnej parafii oraz we Mszy św. sprawowanej w tym samym czasie w kościele parafialnym św. Kazimierza Królewicza przez ks. kan. Stanisława Zarębę. Dziękujemy wszystkim kapłanom siostrom zakonnym oraz wszystkim uczestnikom pogrzebu, za zamówione Mszę św. za naszą ukochaną mamę, za modlitwę waszych serc i modlitwę na antenie radia Maryja, za składane kondolencje w prasie. Za tą wrażliwość i życzliwość Waszych serc, którą otaczacie naszą Rodzinę, niech Chrystus zmartwychwstały będzie dla Was nagrodą./ks.Marek Dzióba/

 

W dniu 27.09.2020 zmarła Stanisława Dzióba – Mama Księdza Proboszcza.
Msza święta pogrzebowaodbyła się we wtorek 29.09.2020 r. o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Kopciach koło Raniżowa.
Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.  
Księdzu proboszczowi składamy wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy.

Mamę ks. Proboszcza poznaliśmy gdy uczestniczyła z nami w uroczystości 25-lecie sakramentu kapłaństwa ks. Proboszcza.

20190526 100