Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
  2. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 18.00 i o adwentowej spowiedzi św. która w naszej wspólnocie parafialnej będzie 13 grudnia w godz. 10.00 – 12.00 i 16.00 – 17.45. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach.
  3. W piątek 13 grudnia - Nabożeństwo Fatimskie poprzedzone nowenną do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30.
  4. W sobotę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 17.00.
  5. Poczynając od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele stanęła po raz kolejny choinka nadziei. W tym roku chcemy pomóc siedemnastomiesięcznej Eryczce z Ostrowca św. Otwórzmy nasze serca i podzielmy się z potrzebującą Eryczką pamiętając, że każde oblicze bliźniego, szczególnie potrzebującego, nosi w sobie podobiznę Syna Bożego. Dowolną ofiarę można złożyć do puszki i zabrać bombkę, która ozdobi naszą choinkę.
  6. W zakrystii parafialnej możemy nabyć opłatki, które w tym roku będą cegiełką naszego serca, na realizację Jubileuszowego Wotum Wdzięczności za 35. lat istnienia naszej Wspólnoty Parafialnej. Niech w tym Ołtarzu znajdzie się część Twojego Serca.
  7. W zakrystii możemy nabywać świece adwentowa na nasz bożonarodzeniowy stół. Ofiara z nich przeznaczona jest na Caritas.
  8. W dzisiejszą niedzielę Wspólnota dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów przed każdą Mszą św. skieruje do nas słowo w którym przybliży nam cel i zadania wspólnoty.
  9. Dziękujemy mieszkańcom z bloku Nr 15 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 16. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.