- Dziś trzecia niedziela Wielkanocy – Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Obchodzimy Święto Chrztu Polski i Dzień Ludzi Bezdomnych. Dzisiejsza niedziela, to druga niedziela miesiąca puszka przeznaczona jest dla o. Michała Szawana i wyjątkowo przenosimy ją na czwartą niedzielę miesiąca. Natomiast dziś możemy wspomóc Hospicjum Jana Pawła II. Wolontariusze przed kościołami w Ostrowcu Świętokrzyskim będą kwestować w ramach akcji „Żonkilowe Pola Nadziei”. Możemy przekazać 1.5% od podatku PIT wspierając Hospicjum Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim.
- Zebrano 21.050 złotych na instalację 2 monitorów i urządzenia sterującego. Koszt całkowity 30 tyś.
- W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo wynagradzające NSPJ poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
- W czwartek 18 kwietnia spotkanie lektorów. Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 18:00. Obecność obowiązkowa.
- W piątek 19 kwietnia po Mszy świętej o godzinie 18:00 zapraszamy na wieczór uwielbienia. Po Mszy świętej prosimy kandydatów do bierzmowania o pozostanie w kościele i podejście do pierwszych ławek na krótkie spotkanie z księdzem Romanem.
- Przyszła niedziela, to trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona na upiększenie naszej świątyni i zarazem czwarta Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne.
- W świątyni jest ustawiona puszka gdzie możemy składać ofiary na poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie dla dzieci z Mariupola. Bóg zapłać za składane ofiary.
- Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu świątyni 1 osobie z BL. 8 i pewnej osobie oraz osobom za pomoc w rozbiórce Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Na przyszłą niedzielę prosimy o przygotowanie świątyni mieszkańców z BL. 9. Jednocześnie przypominamy, że sprzątanie rozpoczynamy po porannej Mszy św. w sobotę.