Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem.
  2. Dziś o godz. 17.15 Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali. Podczas tego nabożeństwa będą zbierane ofiary na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Po Mszy Świętej wieczorowej Wieczór Uwielbienia z rozważaniami i muzyką pasyjna w wykonaniu Marcina Walasa - saksofon i Szymona Pocheć – piano.
  3. Dziś Droga Krzyżowa ulicami miasta o godzinie 19.00 wyruszy z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – do par. Matki Odkupiciela.
  4. W środę przypada 13 dzień miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Msza Święta o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej procesja ulicami naszego osiedla.  
  5. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas aktywnego udziału w celebracjach.
  6. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej . Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22:00.
  7. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 17:30 zapraszamy na drogę krzyżową, po której będziemy sprawowali liturgię Męki. Po jej zakończeniu, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim. Porządek adoracji na Wielki Czwartek i Wielki Piątek wywieszony jest w gablocie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
  8. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9:00 do 12:00 co godzinę, na zewnątrz wokół świątyni.
  10. W Wielką Sobotę rozpoczniemy także o godz. 19:00 uroczystości Wigilii Paschalnej. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa.
  11. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 5:30 uroczystą procesją rezurekcyjną ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
  12. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 8 zł z których ofiara przeznaczona jest na Caritas.
  13. Wczoraj naszym kościele odbył się koncert pieśni pasyjnych. Wystąpiły chóry parafialne: chór Con Anima z Waśniowa, chór żeński Ad Deum z Szewny, chór Bel Canto z Bodzechowa oraz chór parafialny z Morawicy. Dziękujemy chórzystom za duchowe wprowadzenie w przeżycia Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Paniom z Legionu Maryi za przygotowanie poczęstunku dla chórzystów.
  14. Dziękujemy 11 osobom z bloku Nr. 18 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę.