Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.
- Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30 przed wieczorną Eucharystią.
- Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Msza Święta o godz. 18:00, następnie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej po naszym osiedlu.
- W piątek o godz. 18:30 zapraszamy na comiesięczną adoracje uwielbienia Pana Jezusa. Podczas adoracji będziemy modlić się w intencji ŚDM.
- W sobotę 18 czerwca o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 5 na os. Ogrody odbędzie się szkolenie wolontariuszy ŚDM ze służbami specjalnymi (policja, straż, ABW, służby medyczne i sanepid). Wszystkich wolontariuszy z naszej parafii zapraszamy na to spotkanie.
- Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Krakowa i do Łagiewnik, która odbędzie się 25 czerwca. Zapisy osób chętnych i szczegółowe informacje w zakrystii.
- Dziękujemy z serca Wam wszystkim, odpowiadającym na nasz apel, składającym ofiarę – dar Waszego serca na budowę naszej pięknej świątyni. Kościół to nasz wspólny dom, gdzie serca są zespolone miłością w trosce o wspólne dobro. Niech każdy z nas poczuje ciężar odpowiedzialności i złoży swoją cegiełkę na budowę tej świątyni. Ofiary możemy składać na konto parafialne, na tacę lub osobiście w zakrystii. Dane konta parafialnego do wpłaty:konto Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim: PKO SA 16 12405035 1111 0010 6706 3889 z informacją Na budowę kościoła.
- Dziękujemy mieszkającym w bloku nr 3 za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę od godz. 8:00 prosimy o tę pomoc mieszkańców bloku nr 4.
- Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.