1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
 2. Taca z dzisiejszej, trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest budowę naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W piątek po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia.
 5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach.
 6. W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce kurs przedmałżeński można odbyć w następującej formie: W parafii św. Michała Archanioła kurs stacjonarny rozpocznie się 12 marca 2021 roku, potrwa 9 tygodni. Zakończenie 15 maja 2021 r. 2. Forma on-line Cały czas trwa kursprzedmałżeński w formie on-line. Więcej informacji: www.rodzinasandomierz.eu Zapisy i informacje: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 7. Dziękujemy 9 osobom z bloku Nr. 13 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 14. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

. W tym tygodniu patronują nam:

– we torek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

Poniedziałek

godz. 7:00                  + Józef Kucharski – greg. (18)

godz. 18:00                1) + Bronisław + Wanda Łebek i zm. z rodz. + Józefa (k) Czernik

                                    2) + Teresa 5 r. śm. + Zdzisław + Ireneusz + Urszula + Marcel + Katarzyna + Tadeusz Kaniewscy

Wtorek

godz. 7:00                  + Tadeusz Puto – od mamy Anny

godz. 18:00                1) + Józef Kucharski – greg. (19)

                                    2) + Mariusz Wojciechowski i zm. z rodz.

Środa

godz. 7:00                  + Józef Kucharski – greg. (20)

godz. 18:00                1) + Helena + Filip Czubak i dusze w czyśćcu cierpiące

                                    2) + Anna Jędrzejewska – od sąsiadów z klatki

Czwartek

godz. 7:00                  + Józef Kucharski – greg. (21)

godz. 18:00                1) + Agnieszka Zając

                                    2) + Janina + Józef Nowak + Janina + Stefan Kaczor – od wnuków

Piątek

godz. 7:00                  + Jan Adamczyk – od sąsiadów w z bl. 13 kl. 1

godz. 18:00                1) + Józef Kucharski – greg. (22)

                                    2) + Agnieszka + Jan Sikora

Sobota

godz. 7:00                  + Józef Kucharski – greg. (23)

godz. 18:00                1) Przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej i św. Kazimierza Królewicza o Boże błog. i potrzebne łaski dla mieszkańców bloków 14, 15 (Błogosławieństwo Rodzin)

2) + Henryk Szeląg + Helena + Walenty + Władysław + Jan + Stefania + Adam Tarnowscy + Jerzy Mazur

                                    2) + Stanisław Wosiek – z okazji dnia dziadka od Karoliny i Natalii

Niedziela

godz. 7:00                  + Józef Kucharski – greg. (24)

godz. 9:00                  Przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej i św. Kazimierza Królewicza o Boże błogosławieństwo. i potrzebne łaski dla parafian, szczególnie za mieszkańców bloków 16, 17, 25 (Błogosławieństwo Rodzin)

godz. 10:30                1) Przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej i św. Kazimierza Królewicza o Boże błog. i potrzebne łaski, zdrowie dla Janusza z okazji urodzin

                                    2) + Agnieszka + Kazimierz Grześkiewicz + Cecylia + Jan Janda + Lucjan Szczepański

godz. 12:00                + Zbigniew Bień 10 r. śm.

godz. 18:00                + Jerzy Maj + Marianna + Franciszek Krakowiak + Katarzyna + Józef Bzymek + Eleonora Janik

 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.
 2. Taca z dzisiejszej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W poniedziałek, 4 dnia miesiąca, po Mszy św. nabożeństwo do św. Kazimierza Królewicza.
 4. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego.
 5. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca, pół godziny przed Mszą Świętą nabożeństwo powołaniowe. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 7. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. ………….. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.
 1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji 13 dnia miesiąca o godz. 18.00 - Nabożeństwo Fatimskie.
 3. Taca z z przyszłej, trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest budowę naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Z pakietów kredy i kadzidła na Młodzież naszej Parafii udało się zebrać 935zł. Bóg zapłać za ofiarę.
 5. Dziękujemy 3 osobom z bloku Nr. 9 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 13. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 18.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku.

4. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

5. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Z komunią św. do chorych, udamy się w sobotę od godz. 9.00, dlatego prosimy zgłaszanie w zakrystii osoby które pragną przyjąć Pana Jezusa.

6.Taca przyszłej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr. 8. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.