1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.
  2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
  4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18:00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, zachowując przepisy kan. 87 KPK, udziela wiernym Diecezji Sandomierskiej oraz wszystkim przebywającym w tym dniu na jej terenie dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia 2021 r.
  6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
  7. Taca przyszłej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  8. Uwzględniając sytuacje epidemiczną i nawiązując do Komunikatu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu odwołuje się wizytę duszpasterską w formie tradycyjnej. Jednocześnie zapraszamy na wspólne Msze Świętą połączoną z pasterskim Błogosławieństwem. Szczegółowy program kolędowych spotkań w Kościele zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  9. Dziękujemy mieszkańcom bloku 1 za pomoc w przygotowaniu świątyni na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy wszystkim którzy wraz z ks. Krzysztofem zaangażowali się w przygotowanie świątecznej dekoracji w naszym kościele: tym którzy przewieźli i ustawili szopkę, ubierali choinki, przygotowali stroiki i zakupili kwiaty.