Uwaga 

Z racji choroby osób które tworzyły oprawę muzyczną  piątkowy Wieczór Uwielnienia odwołany.  
 
 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
 3. We wtorek 13 października Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, poprowadzi ks. Marek Flis proboszcz parafii Marki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu, dokona poświęcenia obrazu św. Jana Pawła II. Zapraszamy na uroczystość.
 4. W środę o godzinie 16.30 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. W środę, również przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.
 5. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
 6. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.15.
 7. W piątek tradycyjnie po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.
 8. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z ul. Rodzinnej i Trzeciaków. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła