1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. W dniu wczorajszym zmarła Stanisława Dzióba – Mama Księdza Proboszcza. Msza święta pogrzebowa we wtorek 29.09.2020 r. o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP w Kopciach koło Raniżowa. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach.
  3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
  4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik –  Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.15. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą Świętą nabożeństwo powołaniowe połączone z nabożeństwem różańcowym. W Pierwszy piątek w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie również okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę o godz. 17.00 – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Z komunią św. do chorych, udamy się w sobotę od godz. 9.00, dlatego prosimy zgłaszanie w zakrystii osoby które pragną przyjąć Pana Jezusa.
  7. Taca przyszłej niedzieli – pierwszej niedzieli miesiąca – przeznaczona jest na spłatę za ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Dziękujemy 3 osobom z ul. Wodnej za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
  • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie