1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za dzieci i młodzież.
  2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie.
  3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  4. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  6. Zapraszamy dzieci i młodzież na schole. Kto śpiewa 2 razy się modli. Próby w niedzielę o godz. 10.45 w salce na plebani.
  7. W Niedzielę 20 września w Kościele Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się spotkanie dla Pielgrzymów Ostrowieckiej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godzinie 18:00 Msza Święta a po niej spotkanie w sali Michael.
  8. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie rozpocznie się w piątek 25 września o godz. 19 w Sali Michael przy parafii św. Michała.
  9. Dziękujemy jednej osobie z ul. Iłżeckiej i jednej osobie z bloku za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z ul. Zielnej. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy