1. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  2. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).
  4. Na 12 września organizowana jest Pielgrzymka na Jasną Górę na Mszę św. o godz. 12.00 o charakterze dziękczynnym za zawierzenie Rodzin naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Zapisy w zakrystii parafialnej.
  5. Młodzież z rodzicami która w minionym roku szkolnym nie przystąpiła jeszcze do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12.00. Bierzmowanie w naszej parafii planowane jest na 14 września.
  6. Dziękujemy 4 osobom z bloku Nr 50, za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz dekorację świątyni kwiatami. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 51 Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.