1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do odmawiania Drogi krzyżowej i Gorzkich żali we własnym mieszkaniu.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  3. W związku z zagrożeniem powodowanym przez koronawirus oraz podjętymi decyzjami władz państwowych, w tym miesiącu nie odwiedzimy chorych z Komunią św. zachęcamy do przyjmowania duchowej Komunii św i trwania na modlitwie.
  4. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  5. Obecna sytuacja epidemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych utrudniają udział w kursie przedmałżeńskim, dlatego Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej organizuje dla narzeczonych, internetowe katechezy przedmałżeńskie przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 września tego roku na terenie Diecezji Sandomierskiej. Kurs będzie składał się z 10 katechez multimedialnych emitowanych 2 razy w tygodniu we wtorki i piątki o godzinie 20. Pierwsza z katechez będzie zamieszczona w piątek 3 kwietnia. Na zakończenie cyklu katechez wystawione będzie świadectwo ukończenia kursu dla narzeczonych.
  6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.