1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.
  2. Dzisiaj również, drugi dzień naszych Uroczystości odpustowych, ku czci Naszego Patrona, św. Kazimierza Królewicza punktem kulminacyjnym tych uroczystości będzie uroczysta Msza św. o godz. 12.00, połączona z poświęceniem w naszym kościele jubileuszowego wotum za 35 lat istnienia naszej Parafii.
  3. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich, temu niech sprzyja udział w nabożeństwach wielkopostnych: Droga krzyżowa, w piątki o godz. 16.00 dla dzieci i o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych, a w niedziele o godz. 17.15 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  4. W piątek 13 dnia miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, poprzedzone zawierzeniem Matce Bożej naszych próśb i podziękowań o godz. 17.30. Również w piątek, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  5. Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 27/28 marca 2020 roku. Msza Św. na rozpoczęcie EDK 2020, odbędzie się w kościele p. w. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim, o godz. 21:00. Będzie możliwość powrotu ze Świętego Krzyża do Ostrowca, zamówionymi autokarami. Spotkanie organizacyjne 25.03.2020 r. w sali Michael, (przy plebani) około godz. 18:50. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie parafii św. Michała i na głównym panelu EDK oraz na portalu Facebook. Zapisy na spotkaniu lub bezpośrednio na stronie internetowej EDK. Koszt pakietu (rozważania, smycz, zakładka magnetyczna i powrót autokarem do Ostrowca) – 25 zł. Zapraszamy do udziału.
  6. Serdecznie zapraszamy na Spotkana z Biblią organizowane przez Drogę Neokatechumenalną diecezji sandomierskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary w oparciu o Pismo Święte. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 8 marca o godz. 16:30 w sali pod kościołem Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z bloków Nr 31 i 32 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 33. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.