WAŻNA INFORMACJA 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w naszym kościele na nabożeństwie może przybywać 80 osób. Pierwszeństwo mają osoby, których intencja jest ofiarowywana na danej Mszy Świętej. Prosimy przestrzegać zarządzenia, aby nie dochodziło do sytuacji konfliktowych czy też obowiązku uiszczenia obowiązującej kary finansowej.

Ksiądz Biskup udziela dyspensy osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Prosi się, aby osoby te przeżyły Mszę Świętą w domach, oglądając ją w telewizji bądź też wysłuchując w radio. Nie przychodząc do świątyni, również w Niedzielę i święta, nie popełniają grzechu.

 

Msze święte możesz obejrzeć online np: 

https://dominikanie.pl/

https://www.youtube.com/user/archidiecezjalodzka/featured msze  Abp Grzegorza Rysia Przewodniczącego Komisji Episkopatu do spraw Nowej Ewangelizacji - codziennie o 7:30, niedziela 9:00

https://diecezjasandomierska.pl/ -codziennie o godz 18, niedziela 11.15

 

Moi ukochani Parafianie!
Czas pandemii jest dla nas wszystkich bardzo trudnym doświadczeniem. Z powodu bezpieczeństwa ograniczona jest także liczba wiernych na Mszy Świętej. Z tego powodu brak jest ofiar składanych na tacę, która jest wsparciem dla funkcjonowania naszej Parafii. Prace dotychczas wykonane w naszej świątyni cieszą oczy i radują serce. Firma, która wykonała prace zaufała nam, że Parafia w miarę możliwości spłaci swoje zadłużenie. Proszę o wsparcie materialne dla naszej Parafii, abyśmy zmniejszyli swoje zadłużenie względem firmy i nie stracili zaufania potrzebnego do dalszego realizowania prac w kościele. Ofiary można przynosić jak dotychczas do zakrystii przed Mszą Świętą, bądź też przesłać na konto parafialne podane poniżej. Proszę także o telefoniczne przekazywanie tej informacji sąsiadom. Za zrozumienie powagi sytuacji i otwartość Waszych serc składam – Bóg zapłać! Polecam Was w modlitwie, szczególnie opiece Królowej Polski i naszego patrona św. Kazimierza Królewicza!

Konto
Parafia rzym.-kat. pw. św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim:
PKO SA 16 12405035 1111 0010 6706 3889

 

 1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, łączone z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 9.30. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 2. W każdą środę o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem Wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. W czwartek 13 dnia miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00, poprzedzone zawierzeniem Matce Bożej z Fatimy, naszych próśb i podziękowań o godz. 17.30.
 4. Dziękujemy wszystkim Parafianom za miłe i życzliwe przyjęcie kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej. Pozostawiony przez nich dar Bożego błogosławieństwa niech towarzyszy każdej z Rodzin przez cały nowo rozpoczęty rok. Dziękujemy za złożone ofiary i zrozumienie, że aby nasza świątynia z dnia na dzień stawała się piękniejsza potrzeba naszej modlitwy i pomocy materialnej.
 5. Rycerstwo Niepokalanej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 17.00 w salce pod kościołem.
 6. Taca z przyszłej trzeciej Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 7. W poniedziałek po porannej Mszy św. zapraszamy ok. 10 mężczyzn do pomocy w pracach przy naszej świątyni.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 12.00 rodziców młodzieży, która w tym roku przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 9. Dzień Skupienia dla narzeczonych którzy ukończyli kurs przedmałżeński odbędzie się w najbliższą Sobotę 15 lutego w parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Św. Rozpoczęcie od godz. 9.00.
 10. Dziękujemy 3 mieszkańcom bloku Nr 26 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 27. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, po porannej Mszy świętej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 • 14 II – św. Cyryl (826-869), mnich, i św. Metody (między 815 a 820-885) biskup, rodzeni bracia, apostołowie Słowian działający w IX wieku; w 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
 • 14 II – św. Walenty (III wiek), biskup i męczennik, orędownik podczas ciężkich chorób, czczony również jako patron zakochanych.