1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 17.15.
  2. W piątek pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do św. Kazimierza z racji 4 dnia miesiąca. Można przynosić napisane na karteczkach i składać do koszyczka prośby i podziękowania które chcemy przedstawić za pośrednictwem Naszego Św. Patrona Bogu Ojcu.
  3. Taca pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Zmiana tajemnic różańcowych w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek w godz. 17.15.
  5. Z kapłańską posługą odwiedzimy chorych w sobotę od godz. 9.00.
  6. Diecezjalne Dni Kultury Chrześcijańskiej pod honorowym patronatem ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 06.10-13.10.2019 r. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie parafialnej.
  7. Motocyklowe zakończenie sezonu i IX Karnurator (zlot miłośników pojazdów dawnych) odpędzie się za tydzień w sobotę tj 5 października 2019 r. przy plebani św Michała (koło godziny 14.30) wstęp wolny, zapraszamy również rodziny z dziećmi, przygotowane są specjalne atrakcje i konkursy. Więcej informacji na plakacie.
  8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę po Mszy św. O godz. 12.00.
  9. Dziękujemy 2 osobom z bloku Nr 2 chętnym z os. Pułanki za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Prosimy o przygotowanie świątyni na przyszłą Niedzielę mieszkańców z bloku Nr 3 oraz wszystkich chętnych. Jednocześnie przypominamy że sprzątanie naszej świątyni rozpoczyna się w sobotę, o godz. 8.00

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.