Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Święto to ustanowił w 2000 roku święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00. Podczas Mszy Świętych będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
  2. Zapraszamy ministrantów i chętnych chłopców do służenia na zbiórki w poniedziałki o godz. 17:30 a lektorów w piątki na godzinę 18:30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za powołanych do służby Bożej oraz o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza z naszej parafii.
  4. W dniu 16 kwietnia w sobotę, organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Ogrodach. Wyjście z naszego kościoła o godz. 14:00. Zapraszamy do licznego udziału.
  5. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma świętego.
  6. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Rady Parafialnej z poszczególnych bloków i ulic naszej parafii. W najbliższym czasie chcemy rozpocząć działalność Rady Parafialnej.
  7. W zakrystii możemy zakupić kropielnicę na wodę święconą w cenie 15 zł. W 1050 rocznicę Chrztu Polski warto powrócić do tradycji umieszczania przy wejściu do mieszkania kropielnicę z wodą święconą. Do kropielniczki dołączona jest etykieta na butelkę do przechowywania wody święconej.
  8. Prasa katolicka również do nabycia w zakrystii.
  9. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony parafialnej. Na stronie umieszczane są aktualne wydarzenia z życia parafii, ogłoszenia i intencje Mszy Świętych.