1. Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca marca. W naszej parafii to także dzień modlitw przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00.
    Po Mszy Świętej pójdziemy w procesji różańcowej po naszym osiedlu.

2. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo Gorzkich Żalów. Podczas nabożeństwa będziemy zbierać ofiary na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkopostnych.
    Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:15. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 17:30.
    Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, aby dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci
    i zmartwychwstania Pana Jezusa.

1. Zapraszamy ministrantów i chętnych chłopców do służenia na zbiórki w poniedziałki
    o godz. 17:30 a lektorów w piątki na godzinę 18:30.

2. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00. W sobotę także po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem połączone z rozważaniami i utworami o charakterze pasyjnym. Jak co miesiąc będziemy modlić się w intencji ŚDM. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z poświęceniem palm odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 9:30.

4. Dziękujemy za ofiary składane podczas kiermaszu ozdób świątecznych. Zebrane ofiary w kwocie 1040 zł. chcemy przeznaczyć na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na ŚDM do Krakowa.

5. Dziękujemy za pomoc w organizacji rekolekcji szkolnych Pani Dyrektor, Nauczycielom, Rodzicom i księdzu Adrianowi Kalkowi, który prowadził rekolekcje dla dzieci w naszej szkole.

6. W zakrystii możemy zakupić kropielnicę na wodę święconą w cenie 15 zł. W 1050 rocznicę Chrztu Polski warto powrócić do tradycji umieszczania przy wejściu do mieszkania kropielnicę z wodą święconą. Do kropielniczki dołączona jest etykieta
    na butelkę do przechowywania wody święconej.

7. W zakrystii możemy nabywać także baranki wielkanocne Caritas w cenie 5 zł.

8. Prasa katolicka również do nabycia w zakrystii.

9. Zachęcamy do wzięcia działu w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Ostrowca Świętokrzyskiego na Święty Krzyż, która odbędzie się 18 marca 2016 r. zapisy
    i szczegółowe informacje w Parafii św. Michała Archanioła. Spotkanie organizacyjne
    w sprawie Drogi Krzyżowej odbędzie się we wtorek o godz. 19:00 w Sali Michael.

10. W Niedzielę Palmową o godz. 19:00 rozpocznie się Miejska Droga Krzyżowa. Wyruszymy z kościoła św. Michała Archanioła do kościoła Matki Odkupiciela
    na os. Rosochy. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.

11. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony parafialnej pod adresem www.parafiakazimierz.ostrowiec.pl Na stronie umieszczane są aktualne wydarzenia
    z życia parafii, ogłoszenia i intencje Mszy Świętych.