Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w naszym kościele na nabożeństwie może przybywać 80 osób. Pierwszeństwo mają osoby, których intencja jest ofiarowywana na danej Mszy Świętej. Prosimy przestrzegać zarządzenia, aby nie dochodziło do sytuacji konfliktowych czy też obowiązku uiszczenia obowiązującej kary finansowej.

Ksiądz Biskup udziela dyspensy osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Prosi się, aby osoby te przeżyły Mszę Świętą w domach, oglądając ją w telewizji bądź też wysłuchując w radio. Nie przychodząc do świątyni, również w Niedzielę i święta, nie popełniają grzechu.

Moi ukochani Parafianie!
Czas pandemii jest dla nas wszystkich bardzo trudnym doświadczeniem. Z powodu bezpieczeństwa ograniczona jest także liczba wiernych na Mszy Świętej. Z tego powodu brak jest ofiar składanych na tacę, która jest wsparciem dla funkcjonowania naszej Parafii. Prace dotychczas wykonane w naszej świątyni cieszą oczy i radują serce. Firma, która wykonała prace zaufała nam, że Parafia w miarę możliwości spłaci swoje zadłużenie. Proszę o wsparcie materialne dla naszej Parafii, abyśmy zmniejszyli swoje zadłużenie względem firmy i nie stracili zaufania potrzebnego do dalszego realizowania prac w kościele. Ofiary można przynosić jak dotychczas do zakrystii przed Mszą Świętą, bądź też przesłać na konto parafialne podane poniżej. Proszę także o telefoniczne przekazywanie tej informacji sąsiadom. Za zrozumienie powagi sytuacji i otwartość Waszych serc składam – Bóg zapłać! Polecam Was w modlitwie, szczególnie opiece Królowej Polski i naszego patrona św. Kazimierza Królewicza!

Konto
Parafia rzym.-kat. pw. św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim:
PKO SA 16 12405035 1111 0010 6706 3889

godz. 7:00                   + Genowefa Wąsik i zm. z rodz. Starzyków

godz. 18:00                 1) + Stanisław Domagalski i zm. z rodz.

2) + Stanisław + Cecylia Surowiec

godz. 7:00                   + Stanisław Marzec - imieninowa

godz. 18:00                 1) + Michał Pobrotyn 44 r. śm. + Helena + Janina Pobrotyn + Wiesław Wiśniewski

2) + Janina + Józef + Ryszard + Zbigniew + Jadwiga Gryz + Aniela Lewandowska

Środa

godz. 7:00                   Przez pośrednictwo Matki Bożej i św. Kazimierza Królewicza o potrzebne łaski dla Mieczysławy z okazji 88 urodzin

godz. 18:00                 1) + ks. Andrzej Sala

2) + Stanisław Jaguś i zm. z rodz.

3) + Marcin Cesarski 1 r. śm.

godz. 7:00                   + Stanisław Leszczyk 10 r. śm. i zm. z rodz.

godz. 18:00                 1) + Daniela + Adam Kowalski + Teresa Strojna

2) + Antonina + Władysław Orłowscy

godz. 7:00                   + Bogusław Pater

godz. 18:00                 1) + Zofia + Józef + Bogumiła Jasińscy i zm. z rodz. + Mieczysława + Maksymilian Myszkowski i zm. z rodz. Jaroszów i Śliwków

Sobota

godz. 7:00                   + Filip + Helena r. śm. i zm. z rodz. Czubaków, Kijanków, Dulów, Serafinów i Górskich

godz. 18:00                 1) + Tadeusz Zieliński 3 r. śm.

2) + Zofia Puto – od swatów

godz. 7:00                   + Bogdan Socha 32 r. śm.

godz. 9:00                   Za parafian

godz. 10:30                 + Jan Zaręba