Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

Rozważanie przed modlitwą „Anioł Pański” 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego./wiara.pl

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry! Dobrego Święta!

fragment:

Bracia i siostry, patrząc na nich, zadajmy sobie dzisiaj pytanie: jak to jest z moją pokorą? Czy jestem przekonany, że pycha uniemożliwia mój rozwój duchowy? Ta pycha, jawna lub ukryta, która zawsze przykrywa pęd ku Bogu. Czy pracuję nad moją pojętnością, by być dyspozycyjnym dla Boga i dla innych, czy też jestem zawsze skupiony na sobie i na moich własnych żądaniach, z tym ukrytym egoizmem, jakim jest pycha? Czy potrafię odłożyć na bok swój własny punkt widzenia, aby przyjąć punkt widzenia Boga i innych? I wreszcie: czy modlę się i adoruję tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuję, czy też czynię to stale, bo wierzę, że zawsze potrzebuję Jezusa? Mędrcy rozpoczęli swoją podróż, patrząc na gwiazdę i znaleźli Jezusa. Przeszli długą drogę. Dziś możemy skorzystać z tej rady: spójrz na gwiazdę i idź. Nigdy nie przestawaj chodzić, ale nie zapomnij spojrzeć na gwiazdę. To jest dzisiejsza mocna rada: popatrz na gwiazdę i idź, patrz na gwiazdę i idź.

W dniach od 27 do 30 grudnia odbyły się oazowe Warsztaty Kolędowe, które zakończyły się koncertem w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu. Za muzyczną stronę odpowiadała p. Monika Gryzka. Cieszymy się, że pośród młodych muzyków znalazła się Zuzanna Walas z naszej scholii. Nad całością warsztatów czuwał m.in. wikary naszej parafii ks. Grzegorz Wasąg - vicemoderator Ruchu Światło-Życie diecezji sandomierskiej. Na koncert przybyli przedstawiciele naszej parafii.

20211231 1

20211231 2