WAŻNA INFORMACJA 

Ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane osobom: w podeszłym wieku, mającym objawy infekcji (np. podwyższona temperatura, kaszel, katar itd.), przebywającym na kwarantannie i tym, które z innych powodów są szczególnie podatne na zakażenie bądź obawiając się jego, unikają przebywania w miejscach publicznych. Dyspensa ta będzie obowiązywała do końca czerwca br. Jednocześnie przypomina że wierni uczestniczący w liturgii mają obowiązek przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe.

 

Papież Franciszek

 

Drodzy bracia i siostry,

Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii.

Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota; i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować.


Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich.

Więcej…

W galerii można obejrzeć cykl zdjęć Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi.

 

Zmarł pan Edward Ziółkowski.
 
Msza Święta Pogrzebowa odbędzie się w środę 22 czerwca o godz. 16 w naszym Kościele.
Trumna ze zmarłym zostanie złożona na Cmentarzu w Ćmielowie
Pan Edward Ziółkowski-były  długoletni kościelny w naszej parafii, przez wiele lat był starszym ministrantem. Wspaniale zawsze zdobił kwiatami ołtarz gdy Msze Św. były jeszcze w kaplicy.
Brał czynny udział w pracach budowlanych naszej świątyni

 

 

Piknik dla dzieci i młodzieży

W niedzielne popołudnie odbył się piknik dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Była to forma podziękowania dziewczynkom i chłopcom za śpiew i służenie na Mszach Świętych w czasie całego roku szkolnego.

pik8    pik7 

pik6    pik5

pik4    pik3

pik1    pik2

 

Prace przy pokryciu blachą drugiej części dachu kościoła dobiegają końca.

18062016 1d    18062016 2d

 

Sprzątanie Kościoła przez parafian  z bloku nr 4 dnia 18.06.2016r

180620161    180620162

18062016 3

 

 

Adoracje uwielbienia Pana Jezusa

Podobnie jak w każdym miesiącu, również w czerwcu uwielbialiśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie modląc się w intencji młodych z całego świata, przygotowujących się do udziału w Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

18062016 1ad    18062016 3ad

18062016 2ad