jub2019 1

Papież Franciszek 2018

Rozważanie papieża Franciszka- 19 maj 2019 r. Watykan

 

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

Dzisiejsza Ewangelia prowadzi nas do Wieczernika, abyśmy mogli usłyszeć pewne słowa, które Jezus skierował do uczniów w „mowie pożegnalnej” przed swoją męką. Po obmyciu stóp dwunastu Apostołom mówi do nich: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 13, 34). W jakim sensie Jezus nazywa to przykazanie „nowym”? Wiemy, że już w Starym Testamencie Bóg nakazał członkom swego ludu, by kochali bliźniego jak siebie samego (por. Kpł 19, 18). Sam Jezus tym, którzy pytali Go, jakie jest największe przykazanie Prawa, odpowiedział, że pierwszym jest miłować Boga całym sercem, a drugim miłować bliźniego jak siebie samego (por. Mt 22, 38-39).

Więcej…

Zimowisko

Od 13 stycznia do 17 stycznia 2019 r. dzieci i młodzież z grup parafialnych z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku i dzieci z oazy parafii św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św. przebywała na Zimowisku z Bogiem w Zakopanem.
Tatry przywitały nas piękną zimową aurą. W bogatym i urozmaiconym planie zimowiska , najważniejszym punktem była codzienna  Msza św. w kościele przy stoku narciarskim oraz w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. W trakcie pobytu uczestnicy oprócz duchowego przeżywania ferii, przebywali na stoku narciarskim i lodowisku, ucząc się lub doskonaląc jazdę na nartach oraz  łyżwach. Na koniec zimowiska relaksowali się podczas kąpieli w basenach  termalnych w Białce Tatrzańskiej. Wieczorem odbywały się „pogodne wieczory” z  zabawami integracyjnymi. Dzieci i młodzież wykorzystywała każdą okazję, aby poszaleć  na śniegu, którego nie brakowało. Spacer po Krupówkach zakończył przygodę z Zakopanem. Gościnni górale – właściciele pensjonatu, w którym mieszkali uczestnicy zimowiska, dbali o smaczne, urozmaicone i obfite posiłki. Dzieci i młodzież miała możliwość korzystania z sali gier i zabaw. Największą popularnością cieszył się bilard i cymbergaj.
Cele zimowiska zostały zrealizowane. Grupa dzieci i młodzieży bardzo się zintegrowała. Zawiązały się przyjaźnie. Dziękujemy za zorganizowanie wypoczynku.
 

20190203 z1    20190203 z2    20190203 z6    20190203 z8

Oaza modlitwy w Sandomierzu

Od 1-3 lutego 2019 r. dzieci z naszej diecezji, w wśród nich dziewiecioro z naszej parafii, uczestniczyly w oazie modlitwy w Sandomierzu.Centralnym punktem każdego dnia była Msza św. a tematem przewodnim rekolekcji był sakrament pokuty.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kreatywne prowadzone przez Marcina i Elizę Walas. Owocem tych zajęć była piosenka "Bóg jest tu", do ktorej dzieci napisaly tekst i skomponowaly muzykę.

20190203 k1

20190203 m620190203 k4    20190203 k6

Jasełka dla naszej parafii i mieszkańców osiedla.

20190203 j2    20190203 j3    20190203 j5