jub2019 1

Papież Franciszek 2018

Rozważanie papieża Franciszka Anioł Pański - 11 sierpień 2019 r. Watykan

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii (por. Łk 12,32-48) Jezus wzywa swoich uczniów do nieustannej czujności, aby dostrzec przejście Boga w swoim życiu. Bowiem Bóg nieustannie przechodzi przez nasze życie. Wskazuje sposoby dobrego przeżywania tej czujności: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi, oczekujących swego pana” (w. 35). Przede wszystkim „przepasane biodra”, to obraz przypominający postawę pielgrzyma, gotowego do wyjścia. Chodzi o nie zapuszczanie korzeni w domach wygodnych i kojących, ale powierzenie się z prostotą i ufnością woli Boga, która prowadzi nas do następnego celu. Pan zawsze z nami idzie i wiele razy bierze nas za rękę, żeby nas prowadzić, abyśmy nie pomylili drogi w tej jakże trudnej pielgrzymce. Istotnie ci, którzy ufają Bogu, dobrze wiedzą, że życie wiary nie jest czymś statycznym, ale dynamicznym: jest to ciągła podróż, zmierzająca ku coraz to nowym etapom, które sam Pan wskazuje dzień po dniu. Jest On bowiem Panem niespodzianek, Panem nowości, ale prawdziwych nowości.

Następnie wymaga się od nas podtrzymywania „lamp zapalonych”, byśmy potrafili rozjaśnić ciemność nocy. Jesteśmy zaproszeni do przeżywania wiary autentycznej i dojrzałej, zdolnej oświecić wiele „nocy” życia. Znamy to, każdy z nas przeżył dni, które były prawdziwymi nocami duchowymi. Pochodnia wiary wymaga nieustannego podsycania poprzez osobiste spotkanie z Jezusem na modlitwie i słuchaniu Jego Słowa. Powtórzę to, co mówiłem wam wiele razy: noście zawsze ze sobą małą Ewangelię w kieszeni, w torbie, aby ją czytać, aby spotkać się z Jezusem, ze słowem Jezusa. Ta lampa spotkania z Jezusem w modlitwie, w Jego słowie, została nam powierzona dla dobra wszystkich: zatem nikt nie może intymistycznie wycofać się w pewność swego własnego zbawienia, nie interesując się innymi. Mrzonką jest myślenie, że ktoś może oświecić sam siebie wewnętrznie. Nie, to mrzonka. Prawdziwa wiara otwiera nasze serca na bliźniego i pobudza nas do konkretnej jedności z naszymi braćmi, zwłaszcza potrzebującymi.

Zapraszamy na godzinę Miłosierdzia Bożego w kościele codziennie (także w niedziele) o godzinie 15.

Więcej…

Zimowisko

Od 13 stycznia do 17 stycznia 2019 r. dzieci i młodzież z grup parafialnych z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku i dzieci z oazy parafii św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św. przebywała na Zimowisku z Bogiem w Zakopanem.
Tatry przywitały nas piękną zimową aurą. W bogatym i urozmaiconym planie zimowiska , najważniejszym punktem była codzienna  Msza św. w kościele przy stoku narciarskim oraz w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. W trakcie pobytu uczestnicy oprócz duchowego przeżywania ferii, przebywali na stoku narciarskim i lodowisku, ucząc się lub doskonaląc jazdę na nartach oraz  łyżwach. Na koniec zimowiska relaksowali się podczas kąpieli w basenach  termalnych w Białce Tatrzańskiej. Wieczorem odbywały się „pogodne wieczory” z  zabawami integracyjnymi. Dzieci i młodzież wykorzystywała każdą okazję, aby poszaleć  na śniegu, którego nie brakowało. Spacer po Krupówkach zakończył przygodę z Zakopanem. Gościnni górale – właściciele pensjonatu, w którym mieszkali uczestnicy zimowiska, dbali o smaczne, urozmaicone i obfite posiłki. Dzieci i młodzież miała możliwość korzystania z sali gier i zabaw. Największą popularnością cieszył się bilard i cymbergaj.
Cele zimowiska zostały zrealizowane. Grupa dzieci i młodzieży bardzo się zintegrowała. Zawiązały się przyjaźnie. Dziękujemy za zorganizowanie wypoczynku.
 

20190203 z1    20190203 z2    20190203 z6    20190203 z8

Oaza modlitwy w Sandomierzu

Od 1-3 lutego 2019 r. dzieci z naszej diecezji, w wśród nich dziewiecioro z naszej parafii, uczestniczyly w oazie modlitwy w Sandomierzu.Centralnym punktem każdego dnia była Msza św. a tematem przewodnim rekolekcji był sakrament pokuty.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kreatywne prowadzone przez Marcina i Elizę Walas. Owocem tych zajęć była piosenka "Bóg jest tu", do ktorej dzieci napisaly tekst i skomponowaly muzykę.

20190203 k1

20190203 m620190203 k4    20190203 k6

Jasełka dla naszej parafii i mieszkańców osiedla.

20190203 j2    20190203 j3    20190203 j5