WAŻNA INFORMACJA 

Ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane osobom: w podeszłym wieku, mającym objawy infekcji (np. podwyższona temperatura, kaszel, katar itd.), przebywającym na kwarantannie i tym, które z innych powodów są szczególnie podatne na zakażenie bądź obawiając się jego, unikają przebywania w miejscach publicznych. Dyspensa ta będzie obowiązywała do końca czerwca br. Jednocześnie przypomina że wierni uczestniczący w liturgii mają obowiązek przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe.

 

Papież Franciszek

 

Drodzy bracia i siostry,

Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii.

Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota; i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować.


Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich.

Więcej…

Zimowisko

Od 13 stycznia do 17 stycznia 2019 r. dzieci i młodzież z grup parafialnych z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku i dzieci z oazy parafii św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św. przebywała na Zimowisku z Bogiem w Zakopanem.
Tatry przywitały nas piękną zimową aurą. W bogatym i urozmaiconym planie zimowiska , najważniejszym punktem była codzienna  Msza św. w kościele przy stoku narciarskim oraz w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. W trakcie pobytu uczestnicy oprócz duchowego przeżywania ferii, przebywali na stoku narciarskim i lodowisku, ucząc się lub doskonaląc jazdę na nartach oraz  łyżwach. Na koniec zimowiska relaksowali się podczas kąpieli w basenach  termalnych w Białce Tatrzańskiej. Wieczorem odbywały się „pogodne wieczory” z  zabawami integracyjnymi. Dzieci i młodzież wykorzystywała każdą okazję, aby poszaleć  na śniegu, którego nie brakowało. Spacer po Krupówkach zakończył przygodę z Zakopanem. Gościnni górale – właściciele pensjonatu, w którym mieszkali uczestnicy zimowiska, dbali o smaczne, urozmaicone i obfite posiłki. Dzieci i młodzież miała możliwość korzystania z sali gier i zabaw. Największą popularnością cieszył się bilard i cymbergaj.
Cele zimowiska zostały zrealizowane. Grupa dzieci i młodzieży bardzo się zintegrowała. Zawiązały się przyjaźnie. Dziękujemy za zorganizowanie wypoczynku.
 

20190203 z1    20190203 z2    20190203 z6    20190203 z8

Oaza modlitwy w Sandomierzu

Od 1-3 lutego 2019 r. dzieci z naszej diecezji, w wśród nich dziewiecioro z naszej parafii, uczestniczyly w oazie modlitwy w Sandomierzu.Centralnym punktem każdego dnia była Msza św. a tematem przewodnim rekolekcji był sakrament pokuty.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kreatywne prowadzone przez Marcina i Elizę Walas. Owocem tych zajęć była piosenka "Bóg jest tu", do ktorej dzieci napisaly tekst i skomponowaly muzykę.

20190203 k1

20190203 m620190203 k4    20190203 k6

Jasełka dla naszej parafii i mieszkańców osiedla.

20190203 j2    20190203 j3    20190203 j5