Papież Franciszek

 

Drodzy bracia i siostry, dobrych Świąt Bożego Narodzenia!

Chciałbym przekazać wszystkim orędzie, które Kościół głosi w tę uroczystość słowami proroka Izajasza: „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany” (Iz 9,5).

Narodziło się dziecko: narodziny są zawsze źródłem nadziei, to rozkwitające życie, to obietnica przyszłości. A to Dzieciątko Jezus, „nam się narodziło”: to „nam” nie ma granic, przywilejów ani wykluczeń. Dzieciątko, które Dziewica Maryja urodziła w Betlejem, narodziło się dla wszystkich: jest ono „synem”, którego Bóg dał całej rodzinie ludzkiej.

Więcej…

Zimowisko

Od 13 stycznia do 17 stycznia 2019 r. dzieci i młodzież z grup parafialnych z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku i dzieci z oazy parafii św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św. przebywała na Zimowisku z Bogiem w Zakopanem.
Tatry przywitały nas piękną zimową aurą. W bogatym i urozmaiconym planie zimowiska , najważniejszym punktem była codzienna  Msza św. w kościele przy stoku narciarskim oraz w Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach. W trakcie pobytu uczestnicy oprócz duchowego przeżywania ferii, przebywali na stoku narciarskim i lodowisku, ucząc się lub doskonaląc jazdę na nartach oraz  łyżwach. Na koniec zimowiska relaksowali się podczas kąpieli w basenach  termalnych w Białce Tatrzańskiej. Wieczorem odbywały się „pogodne wieczory” z  zabawami integracyjnymi. Dzieci i młodzież wykorzystywała każdą okazję, aby poszaleć  na śniegu, którego nie brakowało. Spacer po Krupówkach zakończył przygodę z Zakopanem. Gościnni górale – właściciele pensjonatu, w którym mieszkali uczestnicy zimowiska, dbali o smaczne, urozmaicone i obfite posiłki. Dzieci i młodzież miała możliwość korzystania z sali gier i zabaw. Największą popularnością cieszył się bilard i cymbergaj.
Cele zimowiska zostały zrealizowane. Grupa dzieci i młodzieży bardzo się zintegrowała. Zawiązały się przyjaźnie. Dziękujemy za zorganizowanie wypoczynku.
 

20190203 z1    20190203 z2    20190203 z6    20190203 z8

Oaza modlitwy w Sandomierzu

Od 1-3 lutego 2019 r. dzieci z naszej diecezji, w wśród nich dziewiecioro z naszej parafii, uczestniczyly w oazie modlitwy w Sandomierzu.Centralnym punktem każdego dnia była Msza św. a tematem przewodnim rekolekcji był sakrament pokuty.  Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kreatywne prowadzone przez Marcina i Elizę Walas. Owocem tych zajęć była piosenka "Bóg jest tu", do ktorej dzieci napisaly tekst i skomponowaly muzykę.

20190203 k1

20190203 m620190203 k4    20190203 k6

Jasełka dla naszej parafii i mieszkańców osiedla.

20190203 j2    20190203 j3    20190203 j5