WAŻNA INFORMACJA 

Ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i dni nakazane osobom: w podeszłym wieku, mającym objawy infekcji (np. podwyższona temperatura, kaszel, katar itd.), przebywającym na kwarantannie i tym, które z innych powodów są szczególnie podatne na zakażenie bądź obawiając się jego, unikają przebywania w miejscach publicznych. Dyspensa ta będzie obowiązywała do końca czerwca br. Jednocześnie przypomina że wierni uczestniczący w liturgii mają obowiązek przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych wydanych przez władze państwowe.

 

Papież Franciszek

 

Drodzy bracia i siostry,

Zbliża się maj, miesiąc, w którym lud Boży szczególnie żarliwie wyraża swoją miłość i nabożeństwo do Dziewicy Maryi. Do tradycji tego miesiąca należy odmawianie różańca w domu, w kręgu rodzinnym. Do docenienia tego wymiaru domowego, także z duchowego punktu widzenia, „zmusiły” nas ograniczenia pandemii.

Dlatego postanowiłem, żeby w maju zaproponować wszystkim odkrycie na nowo piękna odmawiania różańca w domu. Można to uczynić razem lub samemu, zadecydujcie w zależności od sytuacji, doceniając obie możliwości. Ale w każdym przypadku jest pewien sekret, aby to uczynić: prostota; i łatwo znaleźć, także w internecie, dobre wzorce modlitwy, które można zastosować.


Ponadto ofiarowuję wam teksty dwóch modlitw do Matki Bożej, które możecie odmawiać na zakończenie Różańca, a które sam będę odmawiał w maju, w duchowej jedności z wami. Załączam je do tego listu, aby były dostępne dla wszystkich.

Więcej…

Jedenaścioro dzieci uczestniczyło w Oazie Modlitwy w Sandomierzu.

o20181201 1    o20181201 2    o20181201 3    o20181201 4    o20181201 5

 

 

W sobotę, 24 listopada, w kolegiacie odbył się dekanalny Dzień Skupienia Ministrantów. Nasi ministranci uczestniczyli we Mszy Świętej podczas, której kazanie wygłosił diakon. Następnie na sali Michael spotkali się na poczęstunku i wysłuchali słowa skierowanego do nich przez kleryków naszego sandomierskiego seminarium.
20181124 1    20181124 2    20181124 3    20181124 4


24-25 listopada w Starachowicach odbyły się X Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Szybkich oraz IV Mistrzostwa Polski Ministrantów w
Szachach Błyskawicznych. Organizatorem był Katolicki Ludowy Integracyjny Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy GAMBIT. Naszą sandomierską diecezją reprezentowali zawodnicy z parafii: Matki Bożej Częstochowskiej w Chmielowie (Adam Pożoga), św. Władysława w Kunowie (Jakub Skowroń), Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koniemłotach (Kacper Łabęcki), św. Marcina Biskupa w Kopkach (Adrian Słoniec), Chrystusa Nauczyciela w Ostrowcu Św. (Maciej Kateusz), św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. (Jan Markiewicz), Miłosierdzia  Bożego w Ostrowcu Św. (Anna Michalczyk, Adam Michalczyk, Alan Nowociej), św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św. (Michał Choina, Jan Choina, Julia Giemza, Jan Mazur), św. Leonarda w Turbii (Kamila Ziara, Arkadiusz Kowalczyk, Łukasz Żak), Matki Bożej Śnieżnej w
Zarzeczu (Tomasz Mazur). Blisko I miejsca w szachach szybkich byli: Michał Choina (turniej A, 3 miejsce) i Jan Choina (turniej B, 2 miejsce). Jako parafia trzecie miejsce zajęła parafia św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św.. W przypadku szachów błyskawicznych należy wspomnieć o Julii Giemza (turniej B, 3 miejsce) i Michale Choina (turniej A, 2 miejsce). Są to wspaniałe wyniki, z uwagi iż wszystkich zawodników z całej Polski było aż 164. Warto tutaj wspomnieć o ostrowieckim Stowarzyszeniu Szachowym HETMAN, które od lat propaguje uczestnictwo we wspomnianych Mistrzostwach. To nie pierwsze i nie ostatnie mistrzostwa w szachach. mamy nadzieję, iż liczba zawodników diecezji sandomierskiej wciąż będzie wzrastać. Powodzenia.

ks. Łukasz Sadłocha

20181125 1s    20181125 5s    20181125 2s    20181125 3s    20181125 4s1