jub2019 1

Papież Franciszek

 

Oto tekst rozważania Ojca Świętego Anioł Pański w tłumaczeniu na język polski:


Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

Dzisiejsza Ewangelia (por. Mt 5, 17-37) pochodzi z „Kazania na górze” i podejmuje kwestię wypełnienia prawa. Jezus chce pomóc swoim słuchaczom we właściwym podejściu do przykazań danych Mojżeszowi, zachęcając byśmy byli dyspozycyjni dla Boga, który poprzez Prawo wychowuje nas do prawdziwej wolności i odpowiedzialności. Chodzi o to, by żyć nim jako narzędziem wolności –nie zapominajmy o tym, aby żyć Prawem jako narzędziem wolności, pomagającym mi być bardziej wolnym, które pomaga mi, abym nie był niewolnikiem namiętności i grzechu. Pomyślmy o wojnach, o następstwach wojen. Pomyślmy o tej dziewczynce, która przedwczoraj zmarła z zimna w Syrii. Ileż nieszczęść. Jest to owocem namiętności, a ludzie wywołujący wojnę nie potrafią panować nad swoimi namiętnościami. Nie wypełniają Prawa. Kiedy ulegamy pokusom i namiętnościom, nie jesteśmy panami i twórcami swojego życia, ale stajemy się niezdolni, by kierować nim swoją wolą i odpowiedzialnością.

Więcej…

Jedenaścioro dzieci uczestniczyło w Oazie Modlitwy w Sandomierzu.

o20181201 1    o20181201 2    o20181201 3    o20181201 4    o20181201 5

 

 

W sobotę, 24 listopada, w kolegiacie odbył się dekanalny Dzień Skupienia Ministrantów. Nasi ministranci uczestniczyli we Mszy Świętej podczas, której kazanie wygłosił diakon. Następnie na sali Michael spotkali się na poczęstunku i wysłuchali słowa skierowanego do nich przez kleryków naszego sandomierskiego seminarium.
20181124 1    20181124 2    20181124 3    20181124 4


24-25 listopada w Starachowicach odbyły się X Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach Szybkich oraz IV Mistrzostwa Polski Ministrantów w
Szachach Błyskawicznych. Organizatorem był Katolicki Ludowy Integracyjny Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy GAMBIT. Naszą sandomierską diecezją reprezentowali zawodnicy z parafii: Matki Bożej Częstochowskiej w Chmielowie (Adam Pożoga), św. Władysława w Kunowie (Jakub Skowroń), Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Koniemłotach (Kacper Łabęcki), św. Marcina Biskupa w Kopkach (Adrian Słoniec), Chrystusa Nauczyciela w Ostrowcu Św. (Maciej Kateusz), św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. (Jan Markiewicz), Miłosierdzia  Bożego w Ostrowcu Św. (Anna Michalczyk, Adam Michalczyk, Alan Nowociej), św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św. (Michał Choina, Jan Choina, Julia Giemza, Jan Mazur), św. Leonarda w Turbii (Kamila Ziara, Arkadiusz Kowalczyk, Łukasz Żak), Matki Bożej Śnieżnej w
Zarzeczu (Tomasz Mazur). Blisko I miejsca w szachach szybkich byli: Michał Choina (turniej A, 3 miejsce) i Jan Choina (turniej B, 2 miejsce). Jako parafia trzecie miejsce zajęła parafia św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św.. W przypadku szachów błyskawicznych należy wspomnieć o Julii Giemza (turniej B, 3 miejsce) i Michale Choina (turniej A, 2 miejsce). Są to wspaniałe wyniki, z uwagi iż wszystkich zawodników z całej Polski było aż 164. Warto tutaj wspomnieć o ostrowieckim Stowarzyszeniu Szachowym HETMAN, które od lat propaguje uczestnictwo we wspomnianych Mistrzostwach. To nie pierwsze i nie ostatnie mistrzostwa w szachach. mamy nadzieję, iż liczba zawodników diecezji sandomierskiej wciąż będzie wzrastać. Powodzenia.

ks. Łukasz Sadłocha

20181125 1s    20181125 5s    20181125 2s    20181125 3s    20181125 4s1