Papież Franciszek
Rozważanie1 listopada 2024 /wiara.pl
Dzisiaj, w uroczystość Wszystkich Świętych, Jezus w Ewangelii (Mt 5, 1-12) głosi dowód tożsamości chrześcijanina. A co jest dowodem tożsamości chrześcijanina? Błogosławieństwa. Jest to nasz dowód tożsamości a także droga do świętości (por. Adhort. apost. Gaudete et exsultate, 63). Jezus ukazuje nam drogę – drogę miłości, którą On sam przeszedł pierwszy stając się człowiekiem, a która jest dla nas zarazem darem Boga i naszą odpowiedzią. Darem i odpowiedzią.
Jest darem Boga, bowiem, jak mówi św. Paweł, to On uświęca (por. 1 Kor 6, 11). I dlatego, to Pana przede wszystkim prosimy, żeby nas uświęcił, żeby uczynił nasze serca podobnymi do swojego Serca (por. Enc. Dilexit nos, 168). On swoją łaską nas uzdrawia i uwalnia od wszystkiego, co nam nie pozwala kochać tak, jak On nas kocha (por. J 13, 34), aby, jak mówił bł. Karol Acutis, w nas było coraz „mniej ja, żeby zostawić miejsce Bogu”.
A to prowadzi nas do drugiego punktu – naszej odpowiedzi. Ojciec niebieski w istocie ofiarowuje nam swoją świętość, lecz jej nam nie narzuca. Zasiewa ją w nas, pozwala nam poczuć jej smak i zobaczyć piękno, ale potem czeka na naszą odpowiedź. Zostawia nam wolność kierowania się Jego dobrymi natchnieniami, zaangażowania się w Jego plany, przyswojenia sobie Jego uczuć (por. Dilexit nos, 179) i oddawania się, jak On nas uczył, na służbę innych, z coraz bardziej uniwersalną miłością, otwartą i skierowaną ku wszystkim, otwartą i skierowaną ku całemu światu.
Więcej…Wielki Post 2018 tydzień I-II
Zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz 16.
Msza Święta rozpoczynająca wystawę o kardynale Kozłowieckim.
Mszą Świętą w sobotę o godzinie 9:30 sprawowaną przez Ks. Biskupa rozpoczęła się wystawa „In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)”.
Po Mszy świętej przeszliśmy do WSBiP gdzie odbywa się wystawa.
W sobotę Fundacja im. Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” zaprasza na otwarcie wystawy „In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)”, które odbędzie się w naszej parafii.Otwarcie rozpocznie się Mszą Świętą sprawowaną przez Ks. Biskupa o godzinie 9:30 w naszym kościele.
Piątek godzina 18.30
Po wieczornej Mszy Swiętej modliliśmy się na tradycyjnym już w naszej parafii Wieczorze Uwielbienia, adorując Najświętszy Sakrament.
Pierwsza niedziela Wielkiego Postu
Dzisiaj w naszym kościele siostra Wiesława Kosacka ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi opowiadała o pracy misyjnej ks. Leona Juchniewicza, który pracuje ponad 30 lat w Ekwadorze.
Sam prowadzi parafię Wniebowzięcia Matki Bożej.
Od 25 lat także prowadzi szkołę dla ubogich dzieci.Jest ich teraz ponad sto osób.
By mogła nadal istnieć potrzebuje środków na ubezpieczenie i pensje dla nauczycieli, a także na ciągłe remonty. Ekwador jest ciągle nawiedzany przez trzęsienia ziemi.
Zapraszamy po więcej informacji o dziele misyjnym ks. Juchniewicza na stronę http://www.aperite.pl
Środa Popielcowa
Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.
W okresie Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty i nawrócenia, Kościół, przypominając słowa Jezusa, proponuje trzy drogi przybliżania się do Boga: post, jałmużnę i modlitwę.
Posypanie głowy popiołem symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty.
Popiół ten przygotowywany jest z gałązek palm lub innych drzew poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej.
Sprzątanie kościoła 2018 03 03
Sprzątanie kościoła 2018 02 17