Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Papież Franciszek na Anioł Pański.  17 września  2023/wiara.pl

fragment: Przesłanie Jezusa jest jasne: Bóg przebacza w sposób nieobliczalny, ponad wszelką miarę. Taki jest, działa ze względu na miłość i bezinteresownie. Boga nie można kupić, Bóg jest bezinteresowny, jest w pełni bezinteresowny. Nie możemy Mu odpłacić, ale naśladujemy Go, kiedy przebaczamy naszemu bratu lub siostrze. Dlatego przebaczenie nie jest dobrym uczynkiem, który można wypełnić albo nie: przebaczenie jest to podstawowy stan dla tych, którzy są chrześcijanami. Każdy z nas jest bowiem osobą, która dostąpiła przebaczenia: pamiętajmy, że dostąpiliśmy przebaczenia. Bóg oddał za nas swoje życie i w żaden sposób nie możemy zrekompensować Jego miłosierdzia, którego nigdy nie wycofuje ze swojego serca. Jednak odpowiadając na Jego bezinteresowność, czyli przebaczając sobie nawzajem, możemy dawać o Nim świadectwo, rozsiewając wokół siebie nowe życie. Bez przebaczenia nie ma bowiem nadziei, bez przebaczenia nie ma pokoju. Przebaczenie jest tlenem, który oczyszcza powietrze skażone nienawiścią, przebaczenie jest środkiem zaradczym leczącym trucizny urazy, jest sposobem na rozładowanie gniewu i uleczenie wielu chorób serca, które zanieczyszczają społeczeństwo.

Więcej…

„W życiu więc i w śmierci należymy do Pana” Rz 14,9

13 lutego 2016 r. na Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego, modliliśmy się o szczęście wieczne dla śp. Księdza Proboszcza Andrzeja Sali. Po Mszy Świętej, jak każdego trzynastego dnia miesiąca, zgodnie
z wolą ks. Proboszcza, poszliśmy ulicami naszego osiedla w procesji różańcowej. Wraz z Księdzem Biskupem modliliśmy się, aby Pani Fatimska wprowadziła zmarłego Księdza Proboszcza Andrzeja do Królestwa Swojego Syna.

 

fatima3   Fatima1  fatima2   fatima4