Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Papież Franciszek na Anioł Pański.  17 września  2023/wiara.pl

fragment: Przesłanie Jezusa jest jasne: Bóg przebacza w sposób nieobliczalny, ponad wszelką miarę. Taki jest, działa ze względu na miłość i bezinteresownie. Boga nie można kupić, Bóg jest bezinteresowny, jest w pełni bezinteresowny. Nie możemy Mu odpłacić, ale naśladujemy Go, kiedy przebaczamy naszemu bratu lub siostrze. Dlatego przebaczenie nie jest dobrym uczynkiem, który można wypełnić albo nie: przebaczenie jest to podstawowy stan dla tych, którzy są chrześcijanami. Każdy z nas jest bowiem osobą, która dostąpiła przebaczenia: pamiętajmy, że dostąpiliśmy przebaczenia. Bóg oddał za nas swoje życie i w żaden sposób nie możemy zrekompensować Jego miłosierdzia, którego nigdy nie wycofuje ze swojego serca. Jednak odpowiadając na Jego bezinteresowność, czyli przebaczając sobie nawzajem, możemy dawać o Nim świadectwo, rozsiewając wokół siebie nowe życie. Bez przebaczenia nie ma bowiem nadziei, bez przebaczenia nie ma pokoju. Przebaczenie jest tlenem, który oczyszcza powietrze skażone nienawiścią, przebaczenie jest środkiem zaradczym leczącym trucizny urazy, jest sposobem na rozładowanie gniewu i uleczenie wielu chorób serca, które zanieczyszczają społeczeństwo.

Więcej…

fragmenty homilii ks. Jacka Beksińskiego wygłoszonej w dniu 8.02.2016r.

...Dzisiaj, kiedy odchodzisz od nas tam, gdzie poszli Twoi Rodzice w dowód szczególnej łączności z Nimi te same Słowa Boże odczytujemy w tej świątyni, która jest Ci tak bliska..
    To właśnie tutaj powstał kościół, aby Wysławiać Boga Ojca, Pana nieba i ziemi i poznawać Tego, którego zna tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
Od 33 lat w to miejsce przychodzą utrudzeni i obciężeni, a Chrystus udziela pokrzepienia.
    Jako proboszcz wziąłeś jarzmo na siebie i uczyłeś się od Pana Jezusa jak być łagodny i pokorny sercem aby znaleźć ukojenie dla dusz ludzkich.
    Pozostawiasz to dzieło Twojego życia bo idziesz do Świątyni Wiecznej, Niebieskiej, aby tam wysławieć Boga Ojca, Pana nieba i ziemi.
    Tak Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Tam Jezus Chrystus, którego codziennie trzymałeś w dłoniach objawi Ci wszystko.
I poznasz Ojca. Tam jako utrudzony doznasz wiecznego pokrzepienia.