Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 29 czerwca 2024 /wiara.pl

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiaj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Jezus w Ewangelii mówi do Szymona, którego nawał Piotrem: „Tobie dam klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16, 19). Dlatego często widzimy św. Piotra przedstawianego z dwoma dużymi kluczami w ręce, jak na posągu, który znajduje się tutaj, na tym placu. Te klucze symbolizują posługę władzy, którą powierzył mu Jezus, aby służył całemu Kościołowi, ponieważ władza jest służbą, a władza, która nie jest służbą jest dyktaturą.

Uważajmy jednak, żeby dobrze zrozumieć znaczenie tego wszystkiego. Klucze Piotra są w istocie kluczami królestwa, które Jezus opisuje nie jako sejf czy opancerzone pomieszczenie, ale za pomocą innych obrazów: małego ziarna, cennej perły, ukrytego skarbu, odrobiny zaczynu (por. Mt 13, 1-33), zatem jako coś cennego i bogatego, owszem, ale zarazem małego i nierzucającego się w oczy. Toteż aby to zdobyć, nie trzeba uruchamiać zabezpieczających mechanizmów i zamków, ale pielęgnować cnoty, takie jak cierpliwość, czujność, stałość, pokora, służba.

Więcej…

 

Rekolekcje Adwentowe w Parafii św. Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim

15 – 18 grudnia 2023 roku.

Rekolekcje Adwentowe poprowadzi o. Bogusław Zero ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki.

           Piątek (15 grudnia)

    7.00 Msza św. z nauka ogólną

  18.00 Msza św. z nauka ogólną i Apel Jasnogórski

          Sobota (16 grudnia)

    7.00 Msza św. z nauka ogólną

  18.00 Msza św. z nauka ogólną i Apel Jasnogórski

         Niedziela (17 grudnia)

    7.00 Msza św. z nauka ogólną

    9.00 Msza św. z nauka ogólną

  10.30 Msza św. z nauka ogólną

  12.00 Msza św. z nauka ogólną

  18.00 Msza św. z nauka ogólną i Apel Jasnogórski

        Poniedziałek (18 grudnia)

      SPOWIEDZ ADWENTOWA

    7.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji

    9.00 – 10.00

  16.00 – 18.00

  18.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji

                         TRANSMISJA NA ŻYWO