Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 29 czerwca 2024 /wiara.pl

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiaj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Jezus w Ewangelii mówi do Szymona, którego nawał Piotrem: „Tobie dam klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16, 19). Dlatego często widzimy św. Piotra przedstawianego z dwoma dużymi kluczami w ręce, jak na posągu, który znajduje się tutaj, na tym placu. Te klucze symbolizują posługę władzy, którą powierzył mu Jezus, aby służył całemu Kościołowi, ponieważ władza jest służbą, a władza, która nie jest służbą jest dyktaturą.

Uważajmy jednak, żeby dobrze zrozumieć znaczenie tego wszystkiego. Klucze Piotra są w istocie kluczami królestwa, które Jezus opisuje nie jako sejf czy opancerzone pomieszczenie, ale za pomocą innych obrazów: małego ziarna, cennej perły, ukrytego skarbu, odrobiny zaczynu (por. Mt 13, 1-33), zatem jako coś cennego i bogatego, owszem, ale zarazem małego i nierzucającego się w oczy. Toteż aby to zdobyć, nie trzeba uruchamiać zabezpieczających mechanizmów i zamków, ale pielęgnować cnoty, takie jak cierpliwość, czujność, stałość, pokora, służba.

Więcej…

 

Roraty w naszej parafii.

Codziennie o godzinie 7:00 gromadzimy się w świątyni by w adwentowym czuwaniu przygotowywać nasze serca na spotkanie przychodzącego Pana. Dzisiaj oczekujących spotkała słodka niespodzianka w postaci daru świętego Mikołaja, który przemknął przez naszą parafię.

 20231206 4a

 

Pan Bóg przygotowuje dla nas dary ale znajdą je tylko ci, których serca są czuwające, i którzy wychodzą mu na spotkanie. Znak lampionu, który nam towarzyszy mówi o świetle wiary, która rozświetla ciemności tego świata i pozwala zrobić kolejny bezpieczny krok ku pełni miłości. Tenże lampion jest pięknym obrazem kościoła, który chroni dar wiary zapalonej na chrzcie świętym przed zagaszeniem. Trwajmy w tym adwentowym oczekiwaniu i zachencajmy siebie nawzajem abyśmy idąc radośnie na spotkanie Pana mogli Go spotkać w tajemnicy Bożego Narodzenia, w wtajemnicy wieczności, która jest przed nami a przede wszystkim w tej delikatnej obecności naszych serc, gdzie chce mieszkać by być światłem w codziennym realizowaniu powołania. Bracie i Siostro pozwól by mógł płonąć również w Twoim sercu. Przyjdź na Roraty.

 

20231207 1

20231207 1a

20231206 1

20231206 2

20231207 2

20231207 3

20231206 3