Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 12 listopada 2023/wiara.pl 

Drodzy bracia i siostry, dobrej niedzieli!

Dzisiejsza Ewangelia proponuje nam opowieść, która dotyczy sensu naszego życia. Jest to przypowieść o dziesięciu pannach, wezwanych do wyjścia na spotkanie pana młodego (por. Mt 25, 1-13). Życie jest właśnie wielkim przygotowaniem na dzień zaślubin, kiedy zostaniemy wezwani do wyjścia na spotkanie Jezusa! W przypowieści jednak, z tych dziesięciu panien, pięć jest mądrych, a pięć głupich. Zobaczmy, na czym polega mądrość i głupota. Mądrość życia i głupota życia.

Więcej…

 Cieszymy się że możemy zobaczyć Diakona Mateusza  już  posługującego w naszej parafii.

 

20230701

 

Dla  Księdza  Diakona Mateusza parafia jest wsparciem w formacji kapłańskiej.
"Bogu niech będą dzięki za wszystkie łaski, modlitwy, wsparcia jakie od was moi parafianie otrzymuje każdego dnia bez tego moja formacja seminaryjna byłaby zdecydowanie trudniejsza. Dziękuję z całego serca za codzienną modlitwę na parafii i ofiarowane Eucharystię w mojej intencji. Za to że mi towarzyszycie w tej pięknej drodze ku kapłaństwu. Byłem wzruszony kiedy wspólnota parafialna pojawiła się w Kopkach na święceniach diakonatu, przemierzając tyle kilometrów i zapełniając miejsca w kościele. Reszta łączyła się modlitewnie w parafii. Po miesiącu zamówiliście za mnie ofiarę Mszy Świętej. Bóg zapłać za to wszystko i cieszę się że mogę być częścią tej wspaniałej wspólnoty parafialnej. Chętnie przez to wracam do domu i chcę się z wami spotykać na parafii. Z serca wszystkim błogosławię których spotykam na swojej drodze i pragnę prosić o nie przestawanie w tym dziele które tworzycie prosząc o świętość dla mnie i nowe powołania do służby w Kościele.
Dk. Mateusz Rogoziński"

 20230702

20230707

20230703

20230704

20230705

20230706

20230708