Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 29 czerwca 2024 /wiara.pl

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiaj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Jezus w Ewangelii mówi do Szymona, którego nawał Piotrem: „Tobie dam klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16, 19). Dlatego często widzimy św. Piotra przedstawianego z dwoma dużymi kluczami w ręce, jak na posągu, który znajduje się tutaj, na tym placu. Te klucze symbolizują posługę władzy, którą powierzył mu Jezus, aby służył całemu Kościołowi, ponieważ władza jest służbą, a władza, która nie jest służbą jest dyktaturą.

Uważajmy jednak, żeby dobrze zrozumieć znaczenie tego wszystkiego. Klucze Piotra są w istocie kluczami królestwa, które Jezus opisuje nie jako sejf czy opancerzone pomieszczenie, ale za pomocą innych obrazów: małego ziarna, cennej perły, ukrytego skarbu, odrobiny zaczynu (por. Mt 13, 1-33), zatem jako coś cennego i bogatego, owszem, ale zarazem małego i nierzucającego się w oczy. Toteż aby to zdobyć, nie trzeba uruchamiać zabezpieczających mechanizmów i zamków, ale pielęgnować cnoty, takie jak cierpliwość, czujność, stałość, pokora, służba.

Więcej…

 Cieszymy się że możemy zobaczyć Diakona Mateusza  już  posługującego w naszej parafii.

 

20230701

 

Dla  Księdza  Diakona Mateusza parafia jest wsparciem w formacji kapłańskiej.
"Bogu niech będą dzięki za wszystkie łaski, modlitwy, wsparcia jakie od was moi parafianie otrzymuje każdego dnia bez tego moja formacja seminaryjna byłaby zdecydowanie trudniejsza. Dziękuję z całego serca za codzienną modlitwę na parafii i ofiarowane Eucharystię w mojej intencji. Za to że mi towarzyszycie w tej pięknej drodze ku kapłaństwu. Byłem wzruszony kiedy wspólnota parafialna pojawiła się w Kopkach na święceniach diakonatu, przemierzając tyle kilometrów i zapełniając miejsca w kościele. Reszta łączyła się modlitewnie w parafii. Po miesiącu zamówiliście za mnie ofiarę Mszy Świętej. Bóg zapłać za to wszystko i cieszę się że mogę być częścią tej wspaniałej wspólnoty parafialnej. Chętnie przez to wracam do domu i chcę się z wami spotykać na parafii. Z serca wszystkim błogosławię których spotykam na swojej drodze i pragnę prosić o nie przestawanie w tym dziele które tworzycie prosząc o świętość dla mnie i nowe powołania do służby w Kościele.
Dk. Mateusz Rogoziński"

 20230702

20230707

20230703

20230704

20230705

20230706

20230708