Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 29 czerwca 2024 /wiara.pl

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiaj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Jezus w Ewangelii mówi do Szymona, którego nawał Piotrem: „Tobie dam klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16, 19). Dlatego często widzimy św. Piotra przedstawianego z dwoma dużymi kluczami w ręce, jak na posągu, który znajduje się tutaj, na tym placu. Te klucze symbolizują posługę władzy, którą powierzył mu Jezus, aby służył całemu Kościołowi, ponieważ władza jest służbą, a władza, która nie jest służbą jest dyktaturą.

Uważajmy jednak, żeby dobrze zrozumieć znaczenie tego wszystkiego. Klucze Piotra są w istocie kluczami królestwa, które Jezus opisuje nie jako sejf czy opancerzone pomieszczenie, ale za pomocą innych obrazów: małego ziarna, cennej perły, ukrytego skarbu, odrobiny zaczynu (por. Mt 13, 1-33), zatem jako coś cennego i bogatego, owszem, ale zarazem małego i nierzucającego się w oczy. Toteż aby to zdobyć, nie trzeba uruchamiać zabezpieczających mechanizmów i zamków, ale pielęgnować cnoty, takie jak cierpliwość, czujność, stałość, pokora, służba.

Więcej…

 

 

P2135328

 

13 lutego 2023 roku zebraliśmy się w naszej parafialnej świątyni na wspólnej modlitwie za wstawiennictwem Pani z Fatimy.  W homilii Paulin Ojciec Marek  mówił o Maryi, która w naszym życiu, tak jak w Kanie Galilejskiej, troszczy się o nasze potrzeby i prowadzi nas do Jezusa, a także o aktualności objawień fatimskich. Maryja choć trwała wojna, prosiła żeby modlić się o nawrócenie Rosji. Dzisiaj Rosja jest dalej zagrożeniem dla świata. Wywołała wojnę w Ukrainie. Ojciec Marek dostaje wiadomości od mieszkańców Mariupola,gdzie mieścił się klasztor Paulinów,bardzo obciążonych i zmęczonych  wojną.  Po Eucharystii z powodu złego stanu zdrowia ojca Marka, modliliśmy się modlitwą różańcową w kościele.

20230213 2

20230213 3

20230213 4

20230213 5

20230213 6