Zapraszamy na naszą stronę facebookowa 584ac2d03ac3a570f94a666d

 

Papież Franciszek

Rozważanie 29 czerwca 2024 /wiara.pl

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiaj, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Jezus w Ewangelii mówi do Szymona, którego nawał Piotrem: „Tobie dam klucze królestwa niebieskiego” (Mt 16, 19). Dlatego często widzimy św. Piotra przedstawianego z dwoma dużymi kluczami w ręce, jak na posągu, który znajduje się tutaj, na tym placu. Te klucze symbolizują posługę władzy, którą powierzył mu Jezus, aby służył całemu Kościołowi, ponieważ władza jest służbą, a władza, która nie jest służbą jest dyktaturą.

Uważajmy jednak, żeby dobrze zrozumieć znaczenie tego wszystkiego. Klucze Piotra są w istocie kluczami królestwa, które Jezus opisuje nie jako sejf czy opancerzone pomieszczenie, ale za pomocą innych obrazów: małego ziarna, cennej perły, ukrytego skarbu, odrobiny zaczynu (por. Mt 13, 1-33), zatem jako coś cennego i bogatego, owszem, ale zarazem małego i nierzucającego się w oczy. Toteż aby to zdobyć, nie trzeba uruchamiać zabezpieczających mechanizmów i zamków, ale pielęgnować cnoty, takie jak cierpliwość, czujność, stałość, pokora, służba.

Więcej…

nowy2m1
    

   Proboszcz: ks. Marek Dzióba

 


ur. 04 lutego 1967 r. w Kolbuszowej

wyświęcony 28 maja 1994roku

w parafii pracuje od 2016 r.

 

 

Wikariusz: ks. Zbigniew Szwałek

ur. 16 marca  1983 r. 

wyświęcony 30 maja 2009 roku

w parafii pracuje od 5 marca 2023

 

 

Wikariusz: ks. Roman Kowalski

wyświęcony 20 czerwca 1998roku

w parafii pracuje od 10  sierpnia 2023

 

 

 

 

 

 

Pracowali w naszej parafii:            

Wikariusz: ks. Krzysztof Piekarski

 ur. 24 lipca 1979r.

wyświęcony 28 maja 2005 r.
w parafii pracował od 2018 do marca 2023 r.

 

Wikariusz: ks. Jarosław Raczak

Prof

wyświęcony 19 czerwca 2013 r.

w parafii pracował  od 2022 do 10.08 2023r.

 

 

Wikariusz: ks. Grzegorz Wasąg

fotogrzegorz

 

ur. 17 kwietnia 1993 r.
wyświęcony 19 czerwca 2018 r.
w parafii pracował w latach 2021- 2022

 

 

Wikariusz: ks. Łukasz Sadłocha

 sadlocha

ur. 15 września 1983 r.
wyświęcony 31 maja 2008 r.
w parafii pracował  od 2017- 2021.

 

                                                                                                                                                             

Wikariusz: ks. Krzysztof Mikulski

ks. Krzysztof  

ur. 14 lipca 1981 r. w Nisku

wyświęcony 20 maja 2006 r.

w parafii pracował w latach 2016- 2018

 

 

Wikariusz: ks. Paweł Zaręba

ksPawel1

 

 

 

 

ur. 1 grudnia 1982 r. w Sandomierzu

wyświęcony 26 maja 2007 r.

w parafii pracował od 2013 - 2017

 

 

Wikariusz: ks. Piotr Grabowski

     ks Piotr1A


 

ur. 15 października 1988 r. w Nisku

Pochodzi z Rudnika nad Sanem.

wyświęcony 19 czerwca 2015 r.

w parafii pracował od 2015 r do sierpnia 2016.

Proboszcz Ksiądz Andrzej Sala

probo

Ur. 12 sierpnia 1947 roku w Ostrowcu Św
zmarł 06 lutego 2016roku
W naszej parafii był proboszczem od 1992 do 6 lutego 2016roku.